Hesabım
  Iron Man
  Ortalama puan
  4,3
  3289 Puanlama
  Iron Man hakkında görüşlerin ?

  226 Kullanıcı yorumları

  5
  60 Eleştiri
  4
  104 Eleştiri
  3
  18 Eleştiri
  2
  35 Eleştiri
  1
  4 Eleştiri
  0
  5 Eleştiri
  Barlibar
  Barlibar

  Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

  4,0
  13 Ocak 2022 tarihinde eklendi
  Harika oyunculuk, iyi senaryo ve görsel ziyafet.
  Sefa Gündüz
  Sefa Gündüz

  Takip Et! 22 Eleştirisini Oku

  4,0
  22 Kasım 2021 tarihinde eklendi
  Robert Downey Jr. zengin ve çapkın adam rolünü iyi beceriyor. Film gayet akıcı ve senaryosu güzel.
  oscar
  oscar

  Takip Et! Takipçi 86 Eleştirisini Oku

  4,0
  11 Haziran 2022 tarihinde eklendi
  Alican Çiftçi
  Alican Çiftçi

  Takip Et! 15 Eleştirisini Oku

  3,5
  22 Aralık 2019 tarihinde eklendi
  Küçükken izlediğim ve gerçek anlamda beğendiğim bi film olmuştu bu film MCU (Marvel Cinematic Universe)'nun ilk filmidir.
  Film' i izlerken hiç abartıya kaçılmadığını düşündüğüm yer yer güldüğüm ve Robert Downey Jr.'ın oyunculuğunu çok sevdiğim sahneler oldu zaten izledikten sonra bi 5-6 kere daha izlemem den beğendiğimi anlayabilirsiniz. Eğer süper kahraman filmlerini seviyorsanız sizin de seveceğinize eminim.
  TC Nalan D
  TC Nalan D

  Takip Et! 4 Eleştirisini Oku

  4,0
  20 Ağustos 2019 tarihinde eklendi
  Süper kahraman, ama çok gerçek bir hikaye gibi... bence seri başlangıcı için güzel bir filmdi. Sevdim..
  Akhenaten
  Akhenaten

  Takip Et! Takipçi 51 Eleştirisini Oku

  3,0
  4 Haziran 2019 tarihinde eklendi
  Diğer marvel filmlerine göre bana göre en oturaklısı bu olmuş. Göğsüne onun neden konulduğu, neden kaçırıldığı, olayların neyden dolayı yaşandığı açıklanmış ve buda kişiye filmi kafasında bütünleme şansı veriyor. Yani dün oydum bu gün seçilmiş kişiyim tarzında beleş bir kurguya gidilmemiş sırf bu yüzden marvel karakterleri arasında en iyisi olabilir. Ancak tabi ki bazı kurgusal hatalar var ama marvel bu :)
  pembeoje
  pembeoje

  Takip Et! Takipçi 330 Eleştirisini Oku

  3,0
  7 Şubat 2019 tarihinde eklendi
  güzel bir film.. ama sıkıldığım yerleri de vardı.. özellikle ilk 1 saati sıkıcı.. yinede izlenebilir bir film.
  Ugur Tazegül
  Ugur Tazegül

  Takip Et! Takipçi 672 Eleştirisini Oku

  5,0
  15 Kasım 2016 tarihinde eklendi
  Marvel’ in 2008 yılı itibari ile başlatmış olduğu MCU (Marvel Cinematic Universe), biz sinemaseverlere sunduğu uzun soluklu ve yepyeni bir deneyimin diğer adıdır. Öyle bir deneyim ki bahsetmiş olduğum filmler silsilesi öyle üç – beş filmle sınırlı değil. Üç aşamalı bu sinema şöleninin ilk ikisini bitirdiğimiz şu günlerde toplam film sayısı on iki oldu. Mayıs 2016’ da ise üçüncü aşamanın ilk filmi yayınlanacak. Captain America, Thor, Hulk gibi ünlü kahramanların yer aldığı bu Sinematik Evren’ in 2008’ de vizyona giren ilk filmi ise Iron Man 1’ dir.
  İlk iki aşamayı oluşturan bu on iki filmi de izlememe rağmen, tekrardan yorumlayabilmek ve biraz daha tadını çıkarabilmek için izlemeye baştan başlayayım dedim. En sevdiğim kahraman olan Tony Stark, namı diğer Iron Man’ in ilk film olması ise benim açımdan ayrı bir mutluluk kaynağı. Tony Stark’ ın zengin playboy, aşırı zeki ve esprili, biraz da kendini beğenmiş ama sempatik tavırları filmin neredeyse karakterini oluşturuyor. Robert Downey Jr. kendisine verilen Tony Stark rolünü oynamamış, resmen üstüne giymiş. Bu karakteri Robert Downey Jr. ‘dan başkası oynasa, herhalde rezalet olurdu. Gelelim konuya; teknolojik silahlar üretip satan Stark Endüstrisinin ceo’ su olan Tony Stark, Afganistan’ da bir grup terörist tarafından kaçırılır ve kaçmak için demir zırh icat eder. Bu olaydan sonra şirketinin silah üretip satma politikalarını tekrar gözden geçirir. Şirket içerisinde kendisine karşı kurulan komploları öğrenen Stark, ürettiği Demir Zırh’ ı geliştirir. Böylece Iron Man’ in kötü adamlarla olan mücadelesi başlar.
  Büyük bir bütünün önemli bir parçası olduğundan bahsettiğimiz Iron Man serisi, ilk filmi ile beraber Marvel’ in sinematik evreni hakkında ilk ipuçlarını veriyor. S.H.I.E.L.D. kuruluşu, başındaki adam Nick Fury ve Ajan Coulson ile tanışıyoruz. Sözün kısası büyük bir maceranın ilk basamağı olan Iron Man 1, özel efektleri, yönetmen Jon Favreau’ nun başarılı çalışmaları ve Robert Downey Jr. faktörü ile enfes bir film. Bu arada Gwyneth Paltrow’ dan bahsetmeden geçmek olmaz. İnanılmaz zarif ve hoş bir bayan. Onu izlemesi çok keyifli. Film için puanım 8.2 Herkese iyi seyirler dilerim.
  Oylum K.
  Oylum K.

  Takip Et! Takipçi 6 Eleştirisini Oku

  0,5
  10 Eylül 2015 tarihinde eklendi
  Batman Begins gibi bir başyapıt varken Iron Man'e 4,5 puan vermeniz resmen büyük bir saçmalık!
  Ali Y.
  Ali Y.

  Takip Et! Takipçi 538 Eleştirisini Oku

  3,5
  14 Ağustos 2014 tarihinde eklendi
  filmi izlemeden once onyargıyla yaklastım ama guzel denebilir
  Hasan Burak T.
  Hasan Burak T.

  Takip Et! Takipçi 36 Eleştirisini Oku

  4,0
  13 Şubat 2014 tarihinde eklendi
  Serinin en iyi filmi. En çok beğendiğim üçlemelerden biri. Robert Downey yeter.
  Engin Yüksel
  Engin Yüksel

  Takip Et! Takipçi 1.426 Eleştirisini Oku

  4,5
  17 Kasım 2013 tarihinde eklendi
  film budur diyeceğiniz çok iyi bir bilim kurgu 9/10
  Alp T.
  Alp T.

  Takip Et! Takipçi 301 Eleştirisini Oku

  4,0
  2 Mart 2013 tarihinde eklendi
  Film güzel ve değişikti. Yani idare eder desem olmayacak. Bilemedim ama bu film için uygun puan 4/5. Çünkü bazı konular açısından yetersiz ama eğlenceli ve aksiyonu idare eder denilecek bir film bu. Güzel. 4/5
  KaliteTAKİP
  KaliteTAKİP

  Takip Et! Takipçi 873 Eleştirisini Oku

  4,5
  3 Kasım 2015 tarihinde eklendi
  Sağlam bir hikayesi ve en az hikayesi kadar sağlam bir kurgusu olan, güzel ve değişik bir film. İron Man çok sağlam temeller üzerine oturtulmuş bir karakter, diğer süper kahramanların aksine bir çok çevreye hitap ediyor. Kötü adamların peşine düşen kahraman rolünde olsa da gayet sebepli, gerçek amaçları var. Her nesilde dikkat çeken gerçekçi bir temele dayanan konusu bence çok önemli. Filmden fazlaca görsel efekt beklerken bize bunu gayet tadında sunması çok hoş. Çünkü Iron Man'ın buna ihtiyacı yok, -ki zaten Robert Downey Jr'ı izlemek oldukça keyifli. Iron Man'ın yapısına oldukça oturmuş. Bu yüzden Iron Man, Robert Downey Jr'a, Downey Jr'da, Iron Man'a çok şey borçlu.. Karakteriyle arasında Mickey Rourke-Randy Robinson benzeri bir ilişki var ve bu perdeye mükemmel yansıyor. Jon Favreau da böylesi büyük bütçeli bir yapım için kafalarda oluşan soru işaretlerini silmiş görünüyor. Sonuç olarak güzel, sürükleyici ve etkili bir film olmuş Iron Man.. iyi seyirler...
  JeanClaudeVanDamme
  JeanClaudeVanDamme

  Takip Et! Takipçi 1.209 Eleştirisini Oku

  3,5
  20 Ağustos 2011 tarihinde eklendi
  Sağlam bir hikayesi ve sağlam bir kurgusu var ama Iron Man Robert Downey Jr. a çok şey borçlu.Downey Jr. da ona.Karakteriyle arasında Mickey Rourke-Randy Robinson benzeri bir ilişki var ve bu perdeye mükemmel yansıyor.Jon Favreau da böylesi büyük bütçeli bir yapım için kafalarda oluşan soru işaretlerini silmiş görünüyor.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top