Hesabım
  Geçmişte Kalan Aşk
  Geçmişte Kalan Aşk
  24 Şubat 2006 Sinemada / 1s 30dk / Dram, Romantik
  Yönetmen André Téchiné
  Senarist André Téchiné, Laurent Guyot
  Oyuncular: Catherine Deneuve, Gérard Depardieu, Gilbert Melki
  Orijinal adı Les temps qui changent
  Üyeler
  2,5 14 Puanlama ve 16 Eleştiri
  Beyazperde
  2,5
  Puanım :
  0.5
  1
  1.5
  2
  2.5
  3
  3.5
  4
  4.5
  5
  İzlemek İstiyorum

  Özet

  Antoine bir inşaatın denetimi için Tanca'ya giderken gerçek amacını herkesten saklamıştır. Gerçek arsuzu 30 yıllık aşkı Cecile'i bulabilmek ve geçmişte kalan aşkı yeniden alevlendirebilmektir.

  Ancak Cecile Fas'a yerleşeli ve Yahudi bir doktor Nathan'la mutlu bir yuva kuralı uzun yıllar olmuştur. O yaz Cecile için umulandan çok farklı geçecektir.

  Antoine'ın yanı sıra Cecile'in Paris'te yaşayan oğlu Sami de kız arkadaşı Nadia ile çıkagelir. Yaşlarının çok ötesinde güçlü bir çift olan Sami ile Nadia kendi tutkuları ve sorunları arasında gelip giderken, Cecile ??Bir düş?? tabir ettiği Antoine'ın gerçek olduğunu kabullenecek midir?

  Beyazperde Eleştirisi

  2,5
  Geçer
  Geçmişte Kalan Aşk

  Yer, Mekan ve Sınıf Ayırmaksızın Sevgi

  Yazar: Ertan Tunç
  Fransız sinemasının sade yönetmeni André Techine; kendine has üslubu ile aktardığı "yolculuk" filmlerine bir yenisini daha eklemişe benziyor. Techine, içsel ve fiziksel yolculukların kimi zaman kesiştiği kimi zaman birbirinden uzaklaştığı hikayeleri ele almakta son derece başarılı. Yönetmenin asıl başarısı ise, bunu yaparken, sanatsal çizgisini bozmamak amacıyla yargılarından ve hikaye anlatımından asla taviz vermemesi. Çağının önemli gelişmeleri hakkında fikirlerini beyan etmek amacıyla seçtiği fonlar, bu fonların merkezinde yaşanan bir (ya da birkaç) aşk, güzel ve yetenekli kadın başrol oyuncusu ve Camus'vari belirsizlikler, çıkışsızlıklar yer alır filmlerinin senaryolarında Techine'nin. Randevu, My Favourite Season ve yakın tarihte sinemalarımıza konuk olan Yoldan Çıkanlar belli bir eğilimin ortak izlerini taşırlar.Geçmişte Kalan Aşk'ta da benzer temalara rastlamak şaşırtıcı değildir.
  Eleştirinin tamamı
  Öneriler

  Oyuncular

  Tüm oyuncular ve teknik ekip

  İzleyici eleştirisi

  emreavcar
  emreavcar

  Takip Et! Takipçi 672 Eleştirisini Oku

  2,0
  17 Şubat 2006 tarihinde eklendi
  ...Yonetmen Andre Techine, Antoine'in ilk aski Cecile'e olan ilgisini ve aralarindaki bu bagi anlatmak derdine girmesi gerekirken hikayeyi daha ba$ka karakterlerle de genisleterek filmini icinden cikilmaz bir hale sokmus. Cecile'in oglu Sami'nin kizarkadasi Nadine ve oglu Said'i ailesiyle kaynastirmaya calisirken diger taraftan da arkadasi Bilal ile olan escinsel iliskisi, Nadine'in ikiz kardesi ile sorunlari vb. yan iliskilerde filmin dengesini ...
  Devamını oku
  tubikus80
  tubikus80

  Takip Et! 3 Eleştirisini Oku

  2,5
  7 Mart 2006 tarihinde eklendi
  Yani bu filmin konusu nedir romantik bir film mi, eskiden birbirlerine aşık olan insanların orta yaşlarda geçirdikleri bunalım falan mı ya da yabancı bir memlekette yaşayan bir ailenin çöküşü mü? Esasında filmin seyirciye sunmak istediği konular fena değil ama o kadar dağınık işlenmiş ki sürükleyici olmasından öte bir müddet sonra monoton hale geliyor. Bir de kameranın bazı gereksiz sahnelerde uzun süre durması ...
  Devamını oku
  16 İzleyici eleştirisi

  Fotoğraflar

  Teknik bilgiler

  Ülke Fransa
  Dağıtımcı -
  Yapım yılı 2004
  Metraj uzun metrajlı film
  İlginç Detaylar -
  Bütçe 5 310 000 €
  Dil Fransızca
  Görüntü formatı -
  Renk Renkli
  Ses formatı -
  Yapım formatı -
  Viza numarası -

  Bu Filmi Beğendiysen, Şunlara da Göz At:

  Yorumlar

  Yorumları göster
  Back to Top