Hesabım
  Testere
  Ortalama puan
  4,5
  3835 Puanlama
  Testere hakkında görüşlerin ?

  409 Kullanıcı yorumları

  5
  189 Eleştiri
  4
  166 Eleştiri
  3
  13 Eleştiri
  2
  26 Eleştiri
  1
  9 Eleştiri
  0
  6 Eleştiri
  KaliteTAKİP
  KaliteTAKİP

  Takip Et! Takipçi 873 Eleştirisini Oku

  4,5
  26 Eylül 2014 tarihinde eklendi
  Hayatımda bu fimden üstün gerilim korku daha izlemedim,sonu şaşırtıcı ve belki geren filmler çok izledim ama bunun üstüne koyacağım film daha henüz çıkmadı çıkmayacakta biliyorum..hikayenin aslında başlangıcı burda net gibi görünse de oldukça farklı gelişiyor herşey ve diğer serileride çok başarılı buluyorum seri ilerledikçe genelde saçmalanır ama saw için bu kural geçerli değil!çok zekice bir kurguya sahip klişe hiç değil ki bu benim için çok önemli,bol kan kaliteli korku filmi demek değildir,saw'ın ilerleyen serilerinde daha kanlı sahneler mevcut ama kalite ve zekice senaryo hakimiyetini yine koruyor,bu öyle sinemada izlenip daha sonra arşiv yapılmayacak filmlerden değil 1080p bluray yakışır bütün serisine.. iyi seyirler...
  sinema
  1 ziyaretçi
  2,0
  21 Ağustos 2012 tarihinde eklendi
  Korku ve gerilim bu olmamalı. Birkaç hayatın kıymetini bilmediği düşünülen insanın acılar içinde kollarından bacaklarından vazgeçmelerini istemenin ve bunun onlara kafalarına kazınacak bir hayat dersi olacağını kim düşünebilir, bunu kim korkunç bulabilir. Bir fikir var ortada, iyi bir fikir. Ama maalesef film o fikri alıp çöpe atarmışçasına kirletiyor. Yönetmen berbat bir iş çıkarmış. Başka bir yönetmenin bu filmi yönetmesini ve daha sert bir senaryo yazılmasını o kadar çok isterdim ki sonucunda bir başyapıt bile çıkarabilirdiler. Serinin ilk filmi ve en iyisi. Diğer tüm filmleri berbat. Sadece bu filmde bitmesini isterdim. Diğer filmler akıldan ve zekadan aciz bir şekilde çekilmiş. Kan, bağırsak, organ parçaları ile insanları gerebileceklerini, korkutabileceklerini sanmak hangi süper zekanın fikriydi acaba? Düşünce var uygulama yok. Düşünceyi yontup, şekil verilmemiş iyi bir şekilde. Sonu şaşırtıcı ama bütün filmin yükü o kadar ağır ki sonu bile sizi tatmin etmiyor. Kukla kılığına girmiş bir psikopat katil. İnsanlara ders vermek mi? Bu kadar saçma bir şeyi kim düşünmüş. Filmde sadece düşünce var uygulaması ise kötü. Başyapıta çevirebilecek bir madde varken onu bu haliyle bırakmak anlamsız. 10/5
  karakartaltevfik
  karakartaltevfik

  Takip Et! Takipçi 182 Eleştirisini Oku

  4,5
  11 Şubat 2010 tarihinde eklendi
  Kendini türünü yaratan bir film olarak düşünüyorum.Korku gerilim tarzına farklı bir boyut kazandıran bir eser.Sinema tarihine Darth Vader-Joker-Freddy Krueger gibi John Jigsaw da bir kötü karakter olarak geçti.Ben şahsen John Jigsaw ı kötü karakter kategorisine yerleştiremiyorum.O sadece insanlara ders vermek amacıyla insanların canını acıtmayı seçen bir karakter.Hani şöyle bir söz vardır bir musibet bin nasihatten iyidir diye John Jigsaw da insanlara bunu anlatmaya çalışan bir karakter.Ben bu esere 10 üzerinden 9 puan veriyorum.
  kemerlee
  kemerlee

  Takip Et! Takipçi 693 Eleştirisini Oku

  5,0
  11 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  Herseyin ilki özeldir sözünü en iyi anlatan seri oldugunu düsünüyorum bugün 7'yi bulan seri içinde tartimasiz en iyisi(yedi filmde ortalamanin üzerinde içlerinde birtane bile kötü film yok) ve bir korku basyapiti.
  James Wanin klasik sorunu ilk bir saaten sonra(bazilarinda 50dakika) isleyisin kalitesinin düsmesi tempo yapçam diye filmi basitlestirmesi burdada var ama sonu o kadar güçlüki filmin ana temasi o kadar orjinalki bir çok eksigi alip götürüyor.Her korku severin arjivinde bulunmasi gereken bir Basyapit.
  JeanClaudeVanDamme
  JeanClaudeVanDamme

  Takip Et! Takipçi 1.209 Eleştirisini Oku

  4,0
  6 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  Gerçekten iyi bir gerilim.Bir çok yerinde izleyiciyi ters köşeye yatırıyor.Hayretler içinde kalıyor insan,yönetmenin ve senaristin zekasına.Ama bunu bir korku filmi,hatta ismine bakıp da kanlı bir korku filmi zannetmesin kimse.Zira iyi bir gerilim filmiyle karşı karşıyayız.
  tarhansimsek
  tarhansimsek

  Takip Et! Takipçi 592 Eleştirisini Oku

  4,0
  26 Temmuz 2010 tarihinde eklendi
  Testere'nin dvd formatlı olarak çıkan serisini dün izleme fırsatım oldu. Aslında sürekli ertelediğim filmlerden biriydi. Bedensel ve bireysel şiddet filmleri itici gelmiştir. Lakin serinin 2. filmiyle beraber kurgudaki başarı beni serinin tamamına bağladı. Seride 2 ve 3. filmler son derece iyi. D. L. Bousman'ın performansının diğer yönetmenlerden iyi bulduğumu söylemek isterim. Böylesi bir kurgunun senaristliğini yapmak ve bireysel olarak böylesi bir şiddet kurgulamak ve bu kurguyu serinin 6 filmine bağlamak her yiğidin harcı değil. Tüm filmler benden 8 puan. Lakin 3. film 9 puanı hak ediyor.
  theyurdal
  theyurdal

  Takip Et! Takipçi 545 Eleştirisini Oku

  5,0
  14 Mayıs 2021 tarihinde eklendi
  Kesinlikle ayakta alkışlanacak bir film.
  Engin Yüksel
  Engin Yüksel

  Takip Et! Takipçi 1.426 Eleştirisini Oku

  4,5
  11 Kasım 2014 tarihinde eklendi
  gerçekten sürpriz bir finalle biten harika bir film 9/10
  jamesbond-2
  jamesbond-2

  Takip Et! Takipçi 1.684 Eleştirisini Oku

  4,5
  12 Eylül 2007 tarihinde eklendi
  çok zekiceydi ya gerçekten bu film için cümleler az gelir keşke daha ön izleseymişim ben en çok filmin sonunda şaşırdım çok sürprizliydi onun dışında senaryoda çok yaratıcı daha ne denirki bilmem tek kelimeyle müthiş herkese tavsiye olunur.İyi seyirler.
  Chev
  Chev

  Takip Et! Takipçi 952 Eleştirisini Oku

  5,0
  1 Ağustos 2008 tarihinde eklendi
  Şüphesiz serinin en güzeli ... İzlemeyen varmı hala merak ediyorum .. hele o eşsiz müziğiyle finali yokmu tekrar tekrar izleyesi geliyor insanın.
  teomansonmez
  teomansonmez

  Takip Et! Takipçi 365 Eleştirisini Oku

  4,5
  26 Ocak 2008 tarihinde eklendi
  asla tahmin edilemeyen finaliyle şaşırtan,katil filmlerinin en iyi örneklerinden biri.genç sinemacılar james wan ve leigh whannell'ın imzalarını taşıyan testere'de,hikayenin asıl yaratıcısı olan whannell,"adam" rolündeki kurbanı oynuyor.senaryoyu okuyup çok beğenen oyuncular filmden hiç para almadan oynamayı kabul etmişler.çok düşük bir bütceyle çekilen saw,şiddet ve kanın bir araya geldiği sürükleyici bir gerilim.
  semahos
  semahos

  Takip Et! Takipçi 193 Eleştirisini Oku

  2,5
  13 Eylül 2008 tarihinde eklendi
  Testereyi kötü bulanlar olacaktır ama Testerenin diğer korku filmlerinden çok önemli bir özelliği var.Testerede diğer filmlerdeki gibi bir katil yok.İnsanlar kendilerini öldürmek zorunda kalıyorlar.Bu da Testereyi diğer filmlerden farklı kılıyor.Hapsolan kişi kendi katili oluyor Sonuçta Jigsaw demiyor ki ordan çıkmaya çalış bilmem ne...O sadece hayatın için ne yapmak istiyorsan onu yap diyor.
  atakanozruh
  atakanozruh

  Takip Et! Takipçi 331 Eleştirisini Oku

  5,0
  2 Haziran 2007 tarihinde eklendi
  Son yılların en orijinal senaryosu ve en çarpıcı finali. Artık bir Testere klasiği başladı. İzlemeyen kalmasın 10/10
  greendestiny
  greendestiny

  Takip Et! Takipçi 192 Eleştirisini Oku

  4,5
  31 Ekim 2004 tarihinde eklendi
  yani arkadaşlar size katılıyorum...süper film...yani bu adamlar iyiki imkanları zorlayıp bu filmi yapmışlar...kurgu süper..senaryo manyak yahu...bu arada katilin bize vermeye çalıştığı mesajda senaryo olarak gayet başarılı
  delicewatt
  delicewatt

  Takip Et! Takipçi 244 Eleştirisini Oku

  4,5
  8 Haziran 2006 tarihinde eklendi
  ben önce 2. filmi izledim ve iki film arasında dağlar kadar fark var. saw gerçekten izleyiciyi derinden sarsan, muhteşem senaryosu ile sade ama etkileyici anlatımıyla gerilim filmlerindeki hollywood şebekliğine de sırt çeviren bir film. filmi bu denli vurucu kılan şeylerden biri de sonuna kadar tırmandırdığı heyecanı, sonunda doruğa çıkarması ve orda bırakması.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top