Hesabım
  Testere
  Ortalama puan
  4,6
  3753 Puanlama ve 408 Eleştiri
  dağılımı 408 Eleştiri notla
  188 Eleştiri
  167 Eleştiri
  13 Eleştiri
  26 Eleştiri
  9 Eleştiri
  5 Eleştiri
  Testere hakkında görüşlerin ?

  408 kullanıcı eleştirisi

  KaliteTAKİP
  KaliteTAKİP

  Takip Et! 1641 Takipçi 873 Eleştirisini Oku

  4,5
  26 Eylül 2014 tarihinde eklendi
  Hayatımda bu fimden üstün gerilim korku daha izlemedim,sonu şaşırtıcı ve belki geren filmler çok izledim ama bunun üstüne koyacağım film daha henüz çıkmadı çıkmayacakta biliyorum..hikayenin aslında başlangıcı burda net gibi görünse de oldukça farklı gelişiyor herşey ve diğer serileride çok başarılı buluyorum seri ilerledikçe genelde saçmalanır ama saw için bu kural geçerli değil!çok zekice bir kurguya sahip klişe hiç değil ki bu benim için çok önemli,bol kan kaliteli korku filmi demek değildir,saw'ın ilerleyen serilerinde daha kanlı sahneler mevcut ama kalite ve zekice senaryo hakimiyetini yine koruyor,bu öyle sinemada izlenip daha sonra arşiv yapılmayacak filmlerden değil 1080p bluray yakışır bütün serisine.. iyi seyirler...
  sinema
  1 ziyaretçi
  2,0
  21 Ağustos 2012 tarihinde eklendi
  Korku ve gerilim bu olmamalı. Birkaç hayatın kıymetini bilmediği düşünülen insanın acılar içinde kollarından bacaklarından vazgeçmelerini istemenin ve bunun onlara kafalarına kazınacak bir hayat dersi olacağını kim düşünebilir, bunu kim korkunç bulabilir. Bir fikir var ortada, iyi bir fikir. Ama maalesef film o fikri alıp çöpe atarmışçasına kirletiyor. Yönetmen berbat bir iş çıkarmış. Başka bir yönetmenin bu filmi yönetmesini ve daha sert bir senaryo yazılmasını o kadar çok isterdim ki sonucunda bir başyapıt bile çıkarabilirdiler. Serinin ilk filmi ve en iyisi. Diğer tüm filmleri berbat. Sadece bu filmde bitmesini isterdim. Diğer filmler akıldan ve zekadan aciz bir şekilde çekilmiş. Kan, bağırsak, organ parçaları ile insanları gerebileceklerini, korkutabileceklerini sanmak hangi süper zekanın fikriydi acaba? Düşünce var uygulama yok. Düşünceyi yontup, şekil verilmemiş iyi bir şekilde. Sonu şaşırtıcı ama bütün filmin yükü o kadar ağır ki sonu bile sizi tatmin etmiyor. Kukla kılığına girmiş bir psikopat katil. İnsanlara ders vermek mi? Bu kadar saçma bir şeyi kim düşünmüş. Filmde sadece düşünce var uygulaması ise kötü. Başyapıta çevirebilecek bir madde varken onu bu haliyle bırakmak anlamsız. 10/5
  karakartaltevfik
  karakartaltevfik

  Takip Et! 6 Takipçi 182 Eleştirisini Oku

  4,5
  11 Şubat 2010 tarihinde eklendi
  Kendini türünü yaratan bir film olarak düşünüyorum.Korku gerilim tarzına farklı bir boyut kazandıran bir eser.Sinema tarihine Darth Vader-Joker-Freddy Krueger gibi John Jigsaw da bir kötü karakter olarak geçti.Ben şahsen John Jigsaw ı kötü karakter kategorisine yerleştiremiyorum.O sadece insanlara ders vermek amacıyla insanların canını acıtmayı seçen bir karakter.Hani şöyle bir söz vardır bir musibet bin nasihatten iyidir diye John Jigsaw da insanlara bunu anlatmaya çalışan bir karakter.Ben bu esere 10 üzerinden 9 puan veriyorum.
  kemerlee
  kemerlee

  Takip Et! 394 Takipçi 693 Eleştirisini Oku

  5,0
  11 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  Herseyin ilki özeldir sözünü en iyi anlatan seri oldugunu düsünüyorum bugün 7'yi bulan seri içinde tartimasiz en iyisi(yedi filmde ortalamanin üzerinde içlerinde birtane bile kötü film yok) ve bir korku basyapiti.
  James Wanin klasik sorunu ilk bir saaten sonra(bazilarinda 50dakika) isleyisin kalitesinin düsmesi tempo yapçam diye filmi basitlestirmesi burdada var ama sonu o kadar güçlüki filmin ana temasi o kadar orjinalki bir çok eksigi alip götürüyor.Her korku severin arjivinde bulunmasi gereken bir Basyapit.
  JeanClaudeVanDamme
  JeanClaudeVanDamme

  Takip Et! 1767 Takipçi 1 209 Eleştirisini Oku

  4,0
  6 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  Gerçekten iyi bir gerilim.Bir çok yerinde izleyiciyi ters köşeye yatırıyor.Hayretler içinde kalıyor insan,yönetmenin ve senaristin zekasına.Ama bunu bir korku filmi,hatta ismine bakıp da kanlı bir korku filmi zannetmesin kimse.Zira iyi bir gerilim filmiyle karşı karşıyayız.
  Ali Y.
  Ali Y.

  Takip Et! 73 Takipçi 453 Eleştirisini Oku

  5,0
  14 Mayıs 2021 tarihinde eklendi
  Kesinlikle ayakta alkışlanacak bir film.
  Engin Yüksel
  Engin Yüksel

  Takip Et! 3827 Takipçi 1 389 Eleştirisini Oku

  4,5
  11 Kasım 2014 tarihinde eklendi
  gerçekten sürpriz bir finalle biten harika bir film 9/10
  jamesbond-2
  jamesbond-2

  Takip Et! 2611 Takipçi 1 684 Eleştirisini Oku

  4,5
  12 Eylül 2007 tarihinde eklendi
  çok zekiceydi ya gerçekten bu film için cümleler az gelir keşke daha ön izleseymişim ben en çok filmin sonunda şaşırdım çok sürprizliydi onun dışında senaryoda çok yaratıcı daha ne denirki bilmem tek kelimeyle müthiş herkese tavsiye olunur.İyi seyirler.
  Chev
  Chev

  Takip Et! 806 Takipçi 952 Eleştirisini Oku

  5,0
  1 Ağustos 2008 tarihinde eklendi
  Şüphesiz serinin en güzeli ... İzlemeyen varmı hala merak ediyorum .. hele o eşsiz müziğiyle finali yokmu tekrar tekrar izleyesi geliyor insanın.
  tarhansimsek
  tarhansimsek

  Takip Et! 213 Takipçi 592 Eleştirisini Oku

  4,0
  26 Temmuz 2010 tarihinde eklendi
  Testere'nin dvd formatlı olarak çıkan serisini dün izleme fırsatım oldu. Aslında sürekli ertelediğim filmlerden biriydi. Bedensel ve bireysel şiddet filmleri itici gelmiştir. Lakin serinin 2. filmiyle beraber kurgudaki başarı beni serinin tamamına bağladı. Seride 2 ve 3. filmler son derece iyi. D. L. Bousman'ın performansının diğer yönetmenlerden iyi bulduğumu söylemek isterim. Böylesi bir kurgunun senaristliğini yapmak ve bireysel olarak böylesi bir şiddet kurgulamak ve bu kurguyu serinin 6 filmine bağlamak her yiğidin harcı değil. Tüm filmler benden 8 puan. Lakin 3. film 9 puanı hak ediyor.
  teomansonmez
  teomansonmez

  Takip Et! 64 Takipçi 365 Eleştirisini Oku

  4,5
  26 Ocak 2008 tarihinde eklendi
  asla tahmin edilemeyen finaliyle şaşırtan,katil filmlerinin en iyi örneklerinden biri.genç sinemacılar james wan ve leigh whannell'ın imzalarını taşıyan testere'de,hikayenin asıl yaratıcısı olan whannell,"adam" rolündeki kurbanı oynuyor.senaryoyu okuyup çok beğenen oyuncular filmden hiç para almadan oynamayı kabul etmişler.çok düşük bir bütceyle çekilen saw,şiddet ve kanın bir araya geldiği sürükleyici bir gerilim.
  semahos
  semahos

  Takip Et! 45 Takipçi 193 Eleştirisini Oku

  2,5
  13 Eylül 2008 tarihinde eklendi
  Testereyi kötü bulanlar olacaktır ama Testerenin diğer korku filmlerinden çok önemli bir özelliği var.Testerede diğer filmlerdeki gibi bir katil yok.İnsanlar kendilerini öldürmek zorunda kalıyorlar.Bu da Testereyi diğer filmlerden farklı kılıyor.Hapsolan kişi kendi katili oluyor Sonuçta Jigsaw demiyor ki ordan çıkmaya çalış bilmem ne...O sadece hayatın için ne yapmak istiyorsan onu yap diyor.
  atakanozruh
  atakanozruh

  Takip Et! 39 Takipçi 331 Eleştirisini Oku

  5,0
  2 Haziran 2007 tarihinde eklendi
  Son yılların en orijinal senaryosu ve en çarpıcı finali. Artık bir Testere klasiği başladı. İzlemeyen kalmasın 10/10
  greendestiny
  greendestiny

  Takip Et! 18 Takipçi 192 Eleştirisini Oku

  4,5
  31 Ekim 2004 tarihinde eklendi
  yani arkadaşlar size katılıyorum...süper film...yani bu adamlar iyiki imkanları zorlayıp bu filmi yapmışlar...kurgu süper..senaryo manyak yahu...bu arada katilin bize vermeye çalıştığı mesajda senaryo olarak gayet başarılı
  delicewatt
  delicewatt

  Takip Et! 14 Takipçi 244 Eleştirisini Oku

  4,5
  8 Haziran 2006 tarihinde eklendi
  ben önce 2. filmi izledim ve iki film arasında dağlar kadar fark var. saw gerçekten izleyiciyi derinden sarsan, muhteşem senaryosu ile sade ama etkileyici anlatımıyla gerilim filmlerindeki hollywood şebekliğine de sırt çeviren bir film. filmi bu denli vurucu kılan şeylerden biri de sonuna kadar tırmandırdığı heyecanı, sonunda doruğa çıkarması ve orda bırakması.
  The-Director
  The-Director

  Takip Et! 9 Takipçi 43 Eleştirisini Oku

  5,0
  29 Mayıs 2006 tarihinde eklendi
  Öyküdeki oyuncular aslında bir puzzleın parçaları.Ama bunu filmin sonunda seyirciyle beraber öğreniyorlar.Tamam bunu kabul edebilirm.Böyle bir film çok rahatlıkla çekilebilir.Ama filmde tek bir fazla sahne fazla karakter dahi yok.Herşey yerli yerine oturuyor.Şunu anlıyoruz ki aslında film bir puzzle.Filmde hiç fazla parça yok ve her parçası yerli yerine oturuyor.İŞte benim kabul edemeyeceğim nokta budur.Bunu yapan insan olamaz...
  Ahmet G.
  Ahmet G.

  Takip Et! 8 Takipçi 218 Eleştirisini Oku

  3,5
  23 Ocak 2005 tarihinde eklendi
  Gerçekten sinir bozucu!Gerilme yok ama işin içindeymişsiniz gibi sinir olacaksınız!
  mimren18
  mimren18

  Takip Et! 2 Takipçi 73 Eleştirisini Oku

  4,5
  27 Aralık 2008 tarihinde eklendi
  Testere serisinin en iyi filmi ama ilginçtir serinin en az hasılatını yapan filmdir. Hayatınızın değerini çok acımasızca ve rahatsız edici bir şekilde anlatan felsefe olarak mükemmel olan bir film. Şimdiden kült olmuş bir filmdir. DVD arşivlerinin olmazsa olmazlarından.
  emre3294
  emre3294

  Takip Et! 3 Takipçi 63 Eleştirisini Oku

  5,0
  3 Ekim 2008 tarihinde eklendi
  muhteşem bir film.10/10
  ama devam filmlerinin hepsi çok kötü fazla zorlama ve sıkıcı olmuş. diğerlerine 10/1 veriyorum .
  xhero1905
  xhero1905

  Takip Et! 1 Takipçi 167 Eleştirisini Oku

  4,5
  1 Kasım 2004 tarihinde eklendi
  Sağlam filmler listesine girecek bir yapıt.Mantık hataları malesed ki var.İzlerken katil in konusma ve kameradan izleme sahnelerinde MANHUNT havası kokladım ...Finali oldukça hoş
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top