Hesabım
  Zodiac
  Ortalama puan
  3,8
  996 Puanlama ve 172 Eleştiri
  dağılımı 172 Eleştiri notla
  21 Eleştiri
  71 Eleştiri
  35 Eleştiri
  24 Eleştiri
  12 Eleştiri
  9 Eleştiri
  Zodiac hakkında görüşlerin ?

  172 kullanıcı eleştirisi

  KaliteTAKİP
  KaliteTAKİP

  Takip Et! 1590 Takipçi 873 Eleştirisini Oku

  2,5
  13 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  biraz fazla uzun olsada sarıyo turune gore ıyı sakin kafayla izlenebilir :)
  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takip Et! 5339 Takipçi 2 129 Eleştirisini Oku

  5,0
  15 Ekim 2010 tarihinde eklendi
  Baştan sona, akan şahane bir senaryo ve sağlam oyunculuklar. Fincher, ne yapsa seyredilir...
  kanserkis
  kanserkis

  Takip Et! 4 Takipçi 51 Eleştirisini Oku

  5,0
  12 Mart 2008 tarihinde eklendi
  bence 2007 Oscar Ödülleri En İyi Filmi almalıydı ama aday bile gösterilmedi.2007 de bu filmden daha iyi çekilmiş bi film var mı?Cevap No Country for Old Man mi yani?Hadi canım......
  sinema
  1 ziyaretçi
  4,5
  29 Ağustos 2012 tarihinde eklendi
  Karanlık atmosferinin verdiği ürperti ve gerçekçilik için bile izlenilebilecek bir film. Bana göre David Fincher'ın en iyilerinden biri. Yıllar önce çekilmiş bir filmin yeni yorumu. Hayla üzerine bir sır perdesinin örttüğü Zodiac Katilini anlatıyor film adından da anlayacağınız gibi. Arka arkaya cinayetler, gizli şifreli simgeler ve mesajlar, ipuçları, şüphe, içine ustaca yerleştirilmiş gizli imgeli mektuplar. Hepsi sizi alıp görüntünün, merakın içine düşürüyor. İzlediğim en iyi polisiye yapımlardan biriydi. Şehrin sessiz, sakin ama bir o kadar ürkünç havası, bana göre çok iyi olan bıçaklama sahnesi için bile izlenilebilir. Polislerin aklını allak bullak eden bilmeceler, sırlar sizi de çözüme ulaşmaya doğru kafanızda soru işaretleri ve meraklı gözler bırakacak. Sanki bir labirentin içinde çıkışı ararcasına katil kim ve neden öldürüyor sorusunun cevabını arayacaksınız. Ne yazık ki bu soruların cevapları meçhul. Bilen veya gören yok. Gölge gibi belirsiz bir polisiye gerilim.
  delicewatt
  delicewatt

  Takip Et! 14 Takipçi 244 Eleştirisini Oku

  3,0
  4 Ocak 2008 tarihinde eklendi
  sağlam bir ünlemle başlamak isterdim yoruma ama neyse diyeyim. bu nedir ya, böyle bir film nasıl bu ilgiyi görür anlayamadım. ne burda, ne başka sitelerde bu filmi neden sevmeliyim konusunda tek bir tatmin edici yoruma rastlamadım. atmosfer, ışık vesaire eee bu mudur?..filmin kendisi ne sunuyor; sıkıcı iki buçuk saat; filmde ben başka birşey görmedim. zorladım, görmeye çalıştım ama göremedim. kör gözüne parmağım, 'US' polis klişeleri, gazeteci klişeleri hatta ev ahalisi klişeleri. 'based on a true story' anladık da oku senaryoyu geçsin o zaman. her zaman fincher’lık yapmasını beklemiyoruz ama kendi filmografisinde benim gözümde müthiş bir düşüş var yönetmenin.
  Ilknur K
  Ilknur K

  Takip Et! 2167 Takipçi 1 143 Eleştirisini Oku

  3,5
  10 Eylül 2014 tarihinde eklendi
  Bir hayli karmaşık bir senaryo ve gereğinden fazla dialoglar. Sıkıcı buldum. Ama sonuna kadar sabredilirse iyi bir senaryo olduğunu göreceksiniz.
  hookers
  hookers

  Takip Et! 25 Takipçi 274 Eleştirisini Oku

  4,0
  26 Mayıs 2007 tarihinde eklendi
  Yine iş çıkışı gittiğim bir filmin en az 30 dk.sını uyuyarak geçirdim. Yeni bir Se7en yerine daha farklı, hiçbir sıra dışılığı ve şaşırtıcılığı olmayan bir film çekmiş yönetmen. Gerçekçi cinayet anları, araştırma süreçleri ve yıllara yayılan mücadele ve kovalamaca. Filmin bence en büyük eksisi 30 yıl boyunca sakalının boyu, saçının teli bile değişmeyen karükatirist ve yılların çok hızlı akıp gitmesi. Bunların dışında başarılı bir polisiye'gerilim filmi...
  greendestiny
  greendestiny

  Takip Et! 18 Takipçi 192 Eleştirisini Oku

  4,0
  16 Ağustos 2007 tarihinde eklendi
  çok oldu izleyeli ama hala aklımda filmin atmosferi çok başarılı bir film hele son sahnedeki o gerilim şahane.
  Ahmet G.
  Ahmet G.

  Takip Et! 8 Takipçi 218 Eleştirisini Oku

  3,5
  16 Ağustos 2008 tarihinde eklendi
  İyi bir film ama süper değil.Heyecanla izledim ama tam tatmin olmadım. Tabi tam anlamıyla tatmin olamamamın sebebi gerçek bir hikayeden gelmesidir. Sonuçta nasıl değiştirsinler ki gerçeği değil mi ama :)7/10
  kruvasan
  kruvasan

  Takip Et! 6 Takipçi 134 Eleştirisini Oku

  4,0
  20 Mayıs 2007 tarihinde eklendi
  Filmi Cuma günü sinemada izledim üç saate yakın süresince sıkmadan bir seri katilin hikayesini mükemmel bir biçimde anlatmış. Fincher bu filminden dolyı da teşekkürü hakediyor. Açıkçası sinematografisi bakımından bu yılın bence en iyisi.
  xhero1905
  xhero1905

  Takip Et! 1 Takipçi 167 Eleştirisini Oku

  4,0
  27 Mayıs 2007 tarihinde eklendi
  Öncelikle ; yorumlardan etkilendiğim için fazlasıyla tereddüt ederekten D.Fincher ın yüzü suyu hürmetine gittim.Korkulan olmadi.Keyifle izledim.

  Devamında ; Filmin girişi gayet sıkı.Olayların gelişiminin yeraldığı ilk yarıda tempo düşük değil.Filmin ikinci yarısının başı ve ortalarında tempo düşüyor.Burada bir önceki yorumdan gora73 ün doğru bir saptaması var.Karakterlerin kendi iç çatışmalarıyla ilgili eksiklikler...Bunu görebilsek mükemmel olabilirdi.Görsel açıdan süslemeler de katılabilse...

  Sonuç olarak ; Sinemaya gidip eğlenelim demeyececeğiniz gününüzdeyseniz gidin görün.
  Çoluk çocuk takımındansanız karayip korsanlarına gidin zaten ne işi var zodiacta.Sonra gelip buraya film kötüydü diye yazmayın sevgili teenage kardeşler.
  Chev
  Chev

  Takip Et! 764 Takipçi 952 Eleştirisini Oku

  3,5
  31 Temmuz 2008 tarihinde eklendi
  2,5 saat olmasına rağmen sıkmıyor ve kendisini izlettirmeyi başarıyor 10/7,5
  ozzy-badd
  ozzy-badd

  Takip Et! 663 Takipçi 831 Eleştirisini Oku

  5,0
  24 Ocak 2011 tarihinde eklendi
  Akan bir senaryo , estetik bir yönetim ve kusursuz oyuncu performanslarıyla , izlenebilecek en sağlam seri katil filmlerinden .

  Film 2 saat 30 dakika olmasına rağmen merak filmin sonuna kadar korunmuş .

  Zodiac ın kimliğinin ortaya çıkarılma çabası ve onu araştıran insanların içinde bulundukları psikoloji inanılmaz işlenmiş .

  Ayrıca film bazı sahnelerinde insanı inanılmaz geriyor :) .

  Sinema tarihinin en iyilerinden bana kalırsa . 10/10 .
  naked-soul
  naked-soul

  Takip Et! 190 Takipçi 561 Eleştirisini Oku

  3,5
  1 Temmuz 2007 tarihinde eklendi
  filmin bana göre eksi tek tarafı çok fazla uzun olmasıydı ancak mantık olarak da 1969 yılından başlayıp günümüze kadar devam eden bir seri katil davasından bahsediliyor.kısa olması birşeylerin eksik olmasına neden olabilirdi.ancak şunu da söylemeliyim ki yönetmenin diğer filmlerinden aldığınız tadı zodiac’ta bulamayabilirsiniz.
  potasyum
  potasyum

  Takip Et! 158 Takipçi 531 Eleştirisini Oku

  0,5
  17 Kasım 2007 tarihinde eklendi
  Konu olarak güzel bir filme benziyordu başlarda ama filmin anlatımı çok berbattı.Kafa karıştırmaktan başka hiçbişey yapmadılar.5 arkadaş izledik bu filmi izledikten sonra allak bullak oldu kafamız.Bunu izleyeceğinize johny deep’in Cehennemden Gelen filmini izleyin derim,bu film onun yanında benim gözümde bir hiç
  yuzbasiyulaf
  yuzbasiyulaf

  Takip Et! 113 Takipçi 393 Eleştirisini Oku

  4,0
  10 Ağustos 2008 tarihinde eklendi
  Evet film uzundu, uzun bir zaman dilimini kapsıyordu. İyi bir yönetmen iyi bir senaryoyla harika bir iş çıkarmış bence. Oyuncularında büyük bir payı var. Güzel izlenmeye değer bir film..
  gskaltay
  gskaltay

  Takip Et! 64 Takipçi 414 Eleştirisini Oku

  3,5
  21 Ağustos 2007 tarihinde eklendi
  uzun ve ağır tempoda ilerleyen bir film olmasına rağmen kendisini merakla izleten bir film tavsiye ederim...
  Ata Kalinyazgan
  Ata Kalinyazgan

  Takip Et! 36 Takipçi 204 Eleştirisini Oku

  3,5
  12 Temmuz 2013 tarihinde eklendi
  Filmin ilk bölümü bayağı durağan ve sıkıcı olarak ilerlese de ikinci yarısında müthiş bir gerilim sizi karşılıyor. Ayrıca çok gerçekçi bir şekilde yapılmış bir film, belki de filmin üstündeki ağırlık bundan da kaynaklanıyor olabilir. Zaten yönetmen David Fincher, bu gerçekten yaşanmış olayı bayağı bir araştırmış anlaşılan. Se7en kadar iyi olmasa da polisiye, gerilim sevenlerin beğenebileceği iyi yapılmış bir film. 8,0/10
  redoxx
  redoxx

  Takip Et! 17 Takipçi 255 Eleştirisini Oku

  3,0
  25 Temmuz 2010 tarihinde eklendi
  Uzun ve sıkıcı...
  Ümit B
  Ümit B

  Takip Et! 10 Takipçi 103 Eleştirisini Oku

  4,0
  16 Nisan 2008 tarihinde eklendi
  Zodiac gerçekten de iyi bir film. 2,5 saatlik süresine ragmen sürükleyiciliginden bir sey kaybetmiyor. Özellikle ilk 1,5 saatlik bölüm oldukça tempolu. Daha sonra biraz temposu düsüyor gibi olsa da, sonuna kadar ilgiyle izletiyor. 1970'lerin ABD'si de iyi yansitilmis. Katili bulmak için verdikleri mücadeleyi ve kullandiklari yöntemleri de görüyoruz.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  Back to Top