Hesabım
  Acı Tatlı Hayat
  Ortalama puan
  3,9
  218 Puanlama
  Acı Tatlı Hayat hakkında görüşlerin ?

  46 Kullanıcı yorumları

  5
  11 Eleştiri
  4
  21 Eleştiri
  3
  8 Eleştiri
  2
  2 Eleştiri
  1
  4 Eleştiri
  0
  0 Eleştiri
  Sırala
  En yararlı eleştiriler En yeniler En çok eleştiri yazmış üyeler En çok takip edilen üyeler
  volkanick
  volkanick

  Takipçi 683 değerlendirmeler Takip Et!

  3,0
  2 Ekim 2011 tarihinde eklendi
  Bu sanatsal yönü olan bir aksiyon filmi.Söylendiği gibi türüne yenilikler getiren,insanı şoke eden dönemeçlerin olduğu koltuğa çivileyen bir senaryosu da yok.Ama başrol oyuncusu çok başarılı.Bence vasat bir film
  potasyum
  potasyum

  Takipçi 531 değerlendirmeler Takip Et!

  2,5
  16 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  Bence vasat bir filmdi.Bazı sahnelerindeki klasik müzikler ve bir kaç yerde araya serpiştirilen felsefik sözler bile filmi kurtarmaya yetmiyor.
  MİRKWOODLULEGOLAS
  MİRKWOODLULEGOLAS

  Takipçi 69 değerlendirmeler Takip Et!

  3,0
  18 Mayıs 2007 tarihinde eklendi
  bence çok daha etkileyici uzak doğu’ lar var... orta şeker diyebilirm filme, kişilikler yeterince derinleştirilememiş... ihtiyar delikanlı, zatoichi , twilight samurai ya da ran çok daha üst klasman..
  naked-soul
  naked-soul

  Takipçi 561 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  28 Temmuz 2006 tarihinde eklendi
  tek kelimeyle muhteşem...daha önce üç sıradışı filminde yönetmen cut rolüyle gördüğümüz byung-hun lee’yle bu filmde acımasız bir mafya babasının sağ kolu olan karizmatik sun-woo olarak karşılaşıyoruz...bazı arkadaşlarında da dediği gibi filmin ilk yarıları biraz ağır ilerliyor ancak film devam ettikçe gerçekten çok görkemli bir yapıma dönüşüveriyor.film benim favori filmlerim arasına girdi çok beğendim...film kamera açıları bakımından da çok başarılı.özellikle bazı dövüş sahneleri çok güzel ekrana yansıtılmıştı.film bana Old Boy dışında hafiften Kill Bill’i de çağrıştırdı ve Türklerden Kurtlar Vadisi’ni:)) sun-woo sanki bizim Polat rolünde oynuyordu...filmin başında ve sonunda ustayla çırağın arasında geçen diyaloglar da oldukça etkileyiciydi,farklı bir hava vermişti...sonuç olarak mükemmel bir filmdi,belki abartıyorum ama gerçekten ben bu filme bayıldım.sinepuanının da bu yüksek bir puan olmaması bana kalırsa henüz yeterli izleyici kitlesine ulaşamamasından kaynaklanıyor... 10/10
  jamesbond-2
  jamesbond-2

  Takipçi 1.684 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  13 Temmuz 2006 tarihinde eklendi
  bencede sağlam bir film.mekanlar falan güzel ve değişik.izleyin pişman olmazsınız 8/10
  Demirtas
  Demirtas

  Takipçi 888 değerlendirmeler Takip Et!

  3,0
  10 Şubat 2008 tarihinde eklendi
  Yorumlar filme olumlu bir hava vermiş ama bu film maalesef beni hiç cezbetmedi. Bir çok kişi filmin ilk yarım saati dayanın, ilk yarısının sonuna kadar dayanın diye yazmış. Bu yüzden filme sonuna kadar dayandım ama maalesef bir şey bulamadım. Bence son derece vasat bir film.
  Engin Gürses
  Engin Gürses

  Takipçi 88 değerlendirmeler Takip Et!

  1,0
  21 Ağustos 2007 tarihinde eklendi
  Başarılı sanat yönetimi ve stilize şiddet sahneleri dışında vasat bir kore filmi.İntikam teması fazla sıradan işlenmiş.Süslü film başı - sonu sözleri de aynı sıradanlıkta ...
  kemerlee
  kemerlee

  Takipçi 693 değerlendirmeler Takip Et!

  3,0
  11 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  Oldukça dinamik ve eğlenceli başlıyan ama film ilerledikçe hataların göze batmaya başladığı abartının çok fazla olduğu tuhaf bir suç filmi. Özellkle 21. yüzyılda hala hiçbir kore mafya elemanında silahın olmaması tahta masadan kurşunun geçmemesi, sıradan bir genç kıza herkezin abayı yakmasından tut, eve hayalet gibi giren mafya elemanlarına kadar saçmalıklar filmin izlenebirliğini çok düşürüyor.
  atillaburge
  atillaburge

  Takipçi 93 değerlendirmeler Takip Et!

  3,5
  21 Şubat 2007 tarihinde eklendi
  Bence takdir edilmesi gereken bir film olmuş... Ayrıca insanı sıkmıyor ; bir yığın ıvır zıvır amerikan filmi seyredileceğine bu film seyredilmeli...
  basakbilgi
  basakbilgi

  Takipçi 354 değerlendirmeler Takip Et!

  1,0
  29 Kasım 2007 tarihinde eklendi
  Şiddet sahnelerinde klasik müzik kullanımı ekolünü çok tuttum ben yaaa...

  Lakin "A Bittersweet Life" yeni bir Oldboy(estetize ve stilize şiddetin tanımını yapmış kutsal film) vakası asla değil vasat kalıyor ona göre. Araya birkaç özlü söz serpiştirmekle, klasik müzikli aksiyon sahneleri ile yamalı bohça gibi duruyor hatta bir Cüneyt Arkın tadı da aldım ne yalan söyleyeyim :))
  JeanClaudeVanDamme
  JeanClaudeVanDamme

  Takipçi 1.209 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  16 Aralık 2006 tarihinde eklendi
  Her ne kadar sonlarına doğru klasik aksiyon filmlerine dönmüşse de genel olarak bakıldığında sarsıcı ve etkileyici bir dram-aksiyon.Özellikle sonunu bağlayışı mükemmel.Hüngür hüngür ağlayabilirsiniz.
  monopoly
  monopoly

  Takipçi 283 değerlendirmeler Takip Et!

  3,5
  24 Aralık 2007 tarihinde eklendi
  Film teması bakımından uzakdoğu klasiğinin önüne geçemiyor ne yazıkki,buna rağmen aksiyon temposu hiç bitmiyor.Dramatize edilmiş,klasik müzik eşliğindeki sahneler bence başarılı,fakat cast kısmındaki yumruklama sahnesi bitimi çirkinleştirmiş gereksiz bir sahne.İzleyin derim.
  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takipçi 2.129 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  22 Ocak 2007 tarihinde eklendi
  10 10 10 tam puan veriyorum bu şahesere,ne yalan söyliyeyim 'Old Boy' dan daha çok sevdim.'Karanlık Sırlar' ile seyircileri ters köşeye yatıran yönetmen,bu huyunu bu filmde de tekrarlamış...
  reedsternberg
  reedsternberg

  Takipçi 122 değerlendirmeler Takip Et!

  5,0
  18 Aralık 2006 tarihinde eklendi
  izledikten sonra insana iyi bir film izlemiş ve keyif almış havası veren bir film.izlediğinize pişman olmayacağınız acı ama tatlı bir film:))
  ilsalaron
  ilsalaron

  Takipçi 644 değerlendirmeler Takip Et!

  3,0
  23 Temmuz 2006 tarihinde eklendi
  Genelde G. Kore sinemasını, özellikle bol kan içeren korku, gerilim ve 'Old Boy' tarzında mafya filmlerinde başarılı buluyorum, ancak bana göre Dram ağırlıklı özellikle Kim Ki Duk’un çevirmiş olduğu filmleri başarısız ve vasatın altında buluyorum, bu tabii benim görüşüm. Bu filmde 'Old Boy' tarzında biraz daha aksiyona dayalı ama yine aynı tarz bol kan içeren ve arka plan’da klasik müzikler barındıran bir film. Aslında ben ilk yarıyı çok fazla ağır tempoda adeta Kim Ki Duk’un sessiz fazla söz içermeyen filmi gibi gördüm bu anlamada filmin ilk yarısı gerçekten çok sıkıcıydı, ancak öyle başarılı bir ikinci yarı var ki zaman zaman bu film adeta 'Old Boy' filmiyle kapıştı. İkinci yarıda müthiş tempo, bol kan ve bir 100 canlı (!?) bir kahraman var karşımızda. Filmin tek sorunu bu olay ikinci yarı maalesef sık sık yaşanıyor, mafyalar arası rekabet başladıktan sonra özellikle, kimin kim olduğu hangi mayfanın kime çalıştığı kimin filmin kahramına düşman olduğu anlaşılamıyor, bunun da bence ana sebepi hem filmin çok fazla uzun olması hem de çok fazla karakterin ikinci yarıda rol almasından kaynaklanıyor, ancak yine de ben bu filmi özellikle ikinci yarı itibariyle çok başarılı buldum.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top