Hesabım
  Nürnberg Davası
  Ortalama puan
  4,2
  37 Puanlama
  Nürnberg Davası hakkında görüşlerin ?

  13 Kullanıcı yorumları

  5
  6 Eleştiri
  4
  7 Eleştiri
  3
  0 Eleştiri
  2
  0 Eleştiri
  1
  0 Eleştiri
  0
  0 Eleştiri
  jamesbond-2
  jamesbond-2

  Takip Et! Takipçi 1.684 Eleştirisini Oku

  4,0
  4 Haziran 2015 tarihinde eklendi
  Bu zamana kadar nasıl gözden kaçırmışım bilmiyorum!İzledikten sonra hala olayların muhasebesini yapıyorum kafamda o denli etkilemeyi başardı beni film.2.dünya savaşıyla ilgili çokça film izledim ancak bu film gibi olayların derinine inen ve nedenlerini irdeleyen bir yapım izlememiştim,3 saati aşan süresine ve çoğunluğu mahkemede geçmesine rağmen sürükleyiciliği çok üst düzey,oyunculuklar muhteşem özellikle alman avukat rolüyle Maximilian Schell müthiş oynamış,bu filmi izleyin ve izlettirin çünkü görülmesi gereken bir başyapıt kesinlikle...
  l-i-l-a-H
  l-i-l-a-H

  Takip Et! Takipçi 2.129 Eleştirisini Oku

  5,0
  21 Kasım 2010 tarihinde eklendi
  Mahkeme dramlarının, klasiklerinden...
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takip Et! Takipçi 1.698 Eleştirisini Oku

  5,0
  14 Temmuz 2013 tarihinde eklendi
  Muhteşem bir klasik. Efsane oyunculardan efsane performanslar, göz kırptırmayan bir sürükleyicilik. İkinci Dünya Savaşı'na dair izlenmesi gereken filmlerden.
  Engin Yüksel
  Engin Yüksel

  Takip Et! Takipçi 1.426 Eleştirisini Oku

  4,5
  16 Ekim 2014 tarihinde eklendi
  sadece bir film değil hukukçular, tarihçiler ve sosyologlar tarafından incelenmesi ve izlenmesi gereken tarihi bir eser adeta 9/10
  Ugur Tazegül
  Ugur Tazegül

  Takip Et! Takipçi 672 Eleştirisini Oku

  5,0
  13 Aralık 2016 tarihinde eklendi
  10 üzerinden 10 gerçek bir kilometre 4 x 4 lük taşı bir başyapıt
  Hepimizin bildiği günah keçisi masalı. Hayatım boyunca izlediğim en iyi mahkeme filmiydi. Repliklerinin bu denli zekice hazırlandığı bir film daha izlememiştim. Abd yapımı olmasına rağmen oldukça objektif bir dille çekilmiş ve sinemaya aktarılmıştır. Bu özgünlük aradan geçen yıllara rağmen seyirci bulmasını sağlamıştır. İlk sahnesinden itibaren muhteşem bir emeğin ve detaycılığın olduğu gözler önüne seriliyor. Hayatım boyunca Tarih'e her zaman meraklı olan biri oldum ve üzerine sıkça düşündüğüm şey Hitler'in yaptıklarına destek veren halkın psikolojisiydi , bu film o psikolojiyi anlamamı sağladı diyebilirim , belkide yıllardır süregelen soruların cevabı niteliğindeydi. İnsanların M'illiyetçi duygularla ne kadar ileriye gidebileceğini gösterirken kendi ülkesini eleştirmekten geri durmuyor. Adalet kavramı filmde irdelenirken iki tarafında güttüğü düşünceler objektif bir dille seyirciye aktarılmaktaydı. Adaletin vicdanlarda olduğunu o kadar güzel bir biçimde dile getiriyor ki sürekli olarak düşünceleriniz değişiyor ve belirli bir noktaya geldiğinde noktalanıyor. N'asyonel S'osyalizm'in insanları nasıl etkilediğini ve Hitler'in gönüllerdeki yeri , A'lman halkının ve hakimlerinin ona duyduğu saygı aslında dünyada olan s'avaş ve y'ıkımı anlatmaya ve anlamaya yetiyordu. Ama film bunun yanında bir cephe seçip N'asyonel S'osyalistlere yüklenmiyor bunu çok objektif bir dille aktarıyor. Bu aktarımın yanında dünyadaki bütün yöneticilere de yapılan gönderme , A'lman hakimlerin avukatının yapmış olduğu mantıklı savunmalar beni hayretler içerisinde bırakmaya yetti . Özellikle avukatın ''Kavgam kitabını okuyanlar neden Hitler'i engellemedi , o zaman dünya lideri Churchill'de s'uçludur'' sözü çok ama çok etkiledi ve kafamdaki soruları dile getirdi. Sıradan bir mahkeme filmi olmadığını her anlamda kanıtlayan filmin oyuncuları o kadar özenli ve güzel seçilmiş ki bu filmi daha cezbedici bir hale getirmiş , üç saatin sonunda kafanızda binlerce cevap ve binlerce soru olacaktır. İnsanların ülkeleri adına neler yapabildiğini , bunlara engel olabilecek güce sahip olanların buna rağmen susmaları ve y'ıkımlara sebep olan hakimlerden birinin suçlu olarak haykırmasını göreceksiniz , Churchill'in Stalin'in , Hitler'in , A'lmanların , tüm insanlığın içini göreceksiniz bu filmde . Çok şey öğrenecek ve çok şaşıracaksınız . İzleyin ve izlettirin. Mantıklı bir savunma , savunduğun şeyin haklı olduğunu göstermez
  deckard76
  deckard76

  Takip Et! Takipçi 317 Eleştirisini Oku

  4,0
  15 Haziran 2010 tarihinde eklendi
  Yıldızlardan kurulu kadrosuyla sinema tarihinin en önemli mahkeme filmlerinden biri.Uzun süresine rağmen seyirciyi bir an sıkmayan özellikle Alman avukat rolünde mükemmel ötesi bir performansla Oscar alan Maximilian Schellın oyunculuğuyla değeri artan eşsiz bir klasik.Her sinemasever mutlaka izleyip arşivlemeli.10/10
  gogola
  gogola

  Takip Et! Takipçi 176 Eleştirisini Oku

  4,5
  28 Mart 2011 tarihinde eklendi
  Muhteşem bir film. Bir başyapıt, gerçekten izlediğime çok mutlu oldum. Film çok insan tarafından hala izlenmemiş bu çok üzücü.

  Nazilerin yargılandığı filmde ibre birden karşı tarafada dönüyor. Tencerem kara seninki benden kara mantalitesinden yola çıkarak Nazilerle birlikte Amerika ve diğer zengin ülkelerde çuvaldıza geçiriliyor. Hep sadece nazilerin yargılandığı filmler izlemişseniz bu film II.Dünya Savaşına bakış açınıza büyük bir genişlik ve kaliteli bir perspektif katacak.

  Nazi zülmünün yanısıra Savaşta diğer devletlerin nasıl işbirlik içinde arka sahnede rol aldığını göreceksiniz. Yargılanan Nazi Hakimlerinin devlet görevlerini yapmak ile vahşet arasına sıkışmasına şahit olacaksınız.

  Uzun süre sonunda izlediğim en iyi filmlerden, her arkadaşınıza izlettirin. Gerçek olaydan alındığını bilmek filme ayrı bir tat katıyor. Tracy ve Lancaster muhteşem oynuyor. Hele ikisinin son karşılaşmasında Tracy nin söyledikleri çok can alıcı.

  Nazi zulmüne bir kez daha şahit olurken savaşın arka planında diğer devletlerinde bu zulümde nasıl pay sahibi olduğunu görün ve devlet görevini yerine getiren hakimlerin nasıl insanlıklarını rafa kaldırdıklarına şahit olun.

  Mutlaka izleyin..Mükemmel...9 Puan
  patoshik
  patoshik

  Takip Et! Takipçi 53 Eleştirisini Oku

  5,0
  7 Nisan 2022 tarihinde eklendi
  Eski yapım olmasına rağmen filmin akışı güzeldi oyunculuk ise MÜKEMMEL. Gerçekten bu kadarını beklemiyordum hani derler ya ne varsa eskilerde var, işte o filmlerden birisi benim için. Belki siz izlerken sıkılabilirsiniz süre olarak baya uzun ama işte zevkler. İkinci dünya savaşına ilgim çok fazla olduğu için birde olayları işlenişi tarihe göre objektif bir şekilde işlemiş yönetmen. Filmlerde görürüz hep nazi almanyası sürekli ezilir ama bazı istisnalar hariç :)
  Yasin Ş.
  Yasin Ş.

  Takip Et! Takipçi 17 Eleştirisini Oku

  4,5
  11 Kasım 2017 tarihinde eklendi
  Stanley Kramer, bazı insanların söylemeye çalışıp da dillere dökemediği şeyleri sadece 3 saatlik bir filmle hiç taraf tutmadan bizlere söylemiş.

  Bu mahkeme salonu, insanlığın korunmasındaki hukuk kurallarının kutsal rolü hakkında, neredeyse her sahnesi, geçen tüm sözler Nazi Almanya'sının savaş suçlularına göz yumarak ve masumları suçlu çıkararak hukuk kurallarını nasıl çiğnediği hakkında.

  Rolf'un sondaki ''eğer bu adam suçluysa geriye kalan tüm dünya da suçlu'' konuşmasında sonuna kadar haklıydı, ama sadece 1 adamı kurtarmak için tüm dünyayı suçluyordu. İşte, "Judgment at Nuremburg" hakkındaki bu nitelik filmde verilen mesajı sonsuza kadar canlı tutuyor.

  Belki de bu dünyada çok az kişi Nazilerin verdiği gerçek dehşeti hayal edebilir ama filmdeki aktörler gerçek dehşeti sanki gerçekten görmüş birileri gibi bizlere aktarmayı başarmışlar.

  İyi bir yönetmenden çıkan mükemmel bir film. Tüm insanlığa mesaj veren bir film. Titreten ve düşünmenizi sağlayan bir film. Dehşeti açığa vuran bir film. Dünyaya bakış açınızı değiştirecek bir film.
  olivia-
  olivia-

  Takip Et! Takipçi 12 Eleştirisini Oku

  5,0
  2 Mayıs 2011 tarihinde eklendi
  masum olduğunu bildiğiniz bir insanı ölüme mahkum ettiğinizde böyle olacağı belliydi.. filmin özeti bu cümle.. çok film izlemişsinizdir 2.dünya savaşı almanya dönemi ile ilgili..yaşanan vahşeti farklı şekillerde anlatan biçok film...ama bu film diğerlerinden farklı.. size bambaşka bir dünya görüşü getiriyor.. bunu ulusal bir soykırım anlayışından çıkarıp,uluslararası boyut kazandırıyor.. bizler daha çok yapılanları gördük,insanların acılarını izledik..ama burda arka perdesini, bu vahşetin meşru hale nasıl getirildiğini görüyoruz.. izleyin arkadaşlar mutlaka,,herkes kendi kalbi ve beyni için izlemeli.. 10/10
  eMünazyr
  eMünazyr

  Takip Et! 24 Eleştirisini Oku

  5,0
  28 Ağustos 2010 tarihinde eklendi
  Gerçekten de harika, izledikten sonra kendimi gerçekten şanslı hissettim...10/10
  samsunlu rıza
  samsunlu rıza

  Takip Et! 19 Eleştirisini Oku

  4,0
  24 Mart 2015 tarihinde eklendi
  Film mutlaka izlenmesi gereken bir film. Bir başyapıt tarzında olan film nazi Almanyası döneminde yaşanan zulümleri ve adaletin birgün yargıçları dahi yargılayabileceğini göstererek hukukun üstünlüğünü ve aynı zamanda psikolojik, sosyolojik ve dramayı içinde barındıran bir eser olarak bizleri o yıllara götürecek kadar başarılı..
  Hako
  Hako

  Takip Et! Eleştirisini Oku

  4,5
  11 Kasım 2019 tarihinde eklendi
  güzel ama izleyemedim gerçketen çok izlemek istiyorum.güzel ama izleyemedim gerçketen çok izlemek istiyorum
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top