Hesabım
  Annem Hakkında Her Şey
  Ortalama puan
  4,2
  211 Puanlama
  Annem Hakkında Her Şey hakkında görüşlerin ?

  34 Kullanıcı yorumları

  5
  3 Eleştiri
  4
  21 Eleştiri
  3
  7 Eleştiri
  2
  2 Eleştiri
  1
  0 Eleştiri
  0
  1 Eleştiri
  potasyum
  potasyum

  Takip Et! Takipçi 531 Eleştirisini Oku

  3,0
  1 Temmuz 2011 tarihinde eklendi
  Güzel bir psikoloji filmi.Müzikleri çok etkileyiciydi.
  Majör-2
  Majör-2

  Takip Et! Takipçi 294 Eleştirisini Oku

  3,0
  22 Ağustos 2010 tarihinde eklendi
  Valla bu filmi tek beğenmeyen insan ben miyim bilmiyorum ama hiçbir şey anlamadım filmden.Ayrıca bahsedildiği kadar da etkileyici falan değildi...6/10..
  delicewatt
  delicewatt

  Takip Et! Takipçi 244 Eleştirisini Oku

  4,0
  18 Ağustos 2007 tarihinde eklendi
  almodovar’ın tüm hünerini konuşturduğu müthiş bir film. belki de en iyisi.
  gokhankocgida
  gokhankocgida

  Takip Et! Takipçi 213 Eleştirisini Oku

  2,0
  28 Ekim 2009 tarihinde eklendi
  off volver fılmı ıdare eder derdım ama bu fılm onun kadar bıle degıl..ne anlatıyor bu yonetmenın fılmlerı?
  super dıye yorum yapılmıs allah askına bırı bana ana fıkır nedır ?konu nedır anlatabılır mı??
  adam 2 cocuklu baba oluyor ama transeksual bu nasıl iş?
  kadın hayat kadınlarının yanında ne ısı var?
  rahıbe rolunde penelope cruz ne alaka???
  fılm absurd sacmalıklar..oyunculuk ıyı dıye alkıs mı tutalım genel olarak saçma ??
  5 bıle cok 4...
  enginbehlul
  enginbehlul

  Takip Et! Takipçi 22 Eleştirisini Oku

  4,0
  4 Haziran 2005 tarihinde eklendi
  Filmin her karesi Almadovar'ın,müthiş kamera kullanımıyla dolu.Dramın çok iyi ayarlandığı harika bir film.Sinemasever herkesin izlemesi gerekiyor.
  beck31
  beck31

  Takip Et! Takipçi 1.383 Eleştirisini Oku

  4,5
  24 Şubat 2008 tarihinde eklendi
  Almodovar’dan çok etkileyici bir film.İzledikce seviyorsunuz bu adamı.Yine harikaydı.
  kemerlee
  kemerlee

  Takip Et! Takipçi 693 Eleştirisini Oku

  4,5
  11 Şubat 2012 tarihinde eklendi
  Almodovarin bir çok filminde kullandigi organ nakli, tarif edilemeyecek kadar büyük aci (ölümle), travestiler, fahiseler, tiyatro ve söhretin inanilmaz yanlizligi gibi bir çok konuyu tek filmde etkileyici bir kurgu, harika oyuncu performanslari esliginde yürek burkan bir gerçeklikle anlatiyor usta yönetmen.Öyleki nerdeyse dünya büyük bir tiyatro sahnesi Almodovar sinemasi için.
  10/9
  cnksy
  cnksy

  Takip Et! Takipçi 114 Eleştirisini Oku

  4,0
  18 Aralık 2007 tarihinde eklendi
  Fazla birşey beklemeden izlenilmesi gereken bir film,filmin rüzgarı hep aynı yere esmiyoe hep yön değiştiriyor.8/10.İyi seyirler.
  pinkcadillac
  pinkcadillac

  Takip Et! Takipçi 127 Eleştirisini Oku

  4,5
  14 Haziran 2007 tarihinde eklendi
  bu filmle ilgili yazmayı uzun zamandır istiyorum ama benim için o kadar önemli ki, değerini teslim edemeyecek bir şeyler yazmaktan çekiniyorum. almodovar sevenler bilir, yönetmen her filminde hayatta her gün olan ama hala bize garip gelen, bir türlü alışamadığımız şeyleri ele alır. ölüm, eşcinsellik, aldatma, terk edilme, tecavüz, aşk... ve bu olayların aslında ne kadar da normal, hayata dair olduğunu adeta gözümüze sokar. işte annem hakkında her şeyde de tam olarak bunu yapıyor. çarpık ilişkiler, evlendikten sonra cinsiyetini değiştiren bir adam, saçma sapan bir şekilde ölen bir oğul, oğlunun uğruna öldüğü şeye yakın olmaya çalışan bir anne ve bu annenin sonunda ölen oğlunun yerine yenisini (!) bulması. ve tüm bu olan biten esnasında karakterlerin hayran kalınacak soğukkanlılığı. onlar soğukkanlı, çünkü almodovar hayata bizden daha yukarıdan bakıyor. çünkü o hayatta başına gelebilecekleri kabullenmiş ve her şeyi ama her şeyi normal karşılıyor. annem hakkında her şey ise sadece bunu bize göstermek istediği mükemmel filmlerinden bir diğeri...
  e-dione
  e-dione

  Takip Et! Takipçi 113 Eleştirisini Oku

  4,0
  22 Temmuz 2006 tarihinde eklendi
  aldığı tüm ödülleri bileğinin hakkıyla aldı bu film bence.inanılmaz bir kurgusu vardı.insanı bu kadar allak bullak eden bir öyküyü o kadar serin kanlılıkla anlatıyordu ki...
  bu öyküde ebeveynlik,kimin normal kimin anormal olduğu,din,ahlak gibi konular hepberaber işleniyordu.filminbu konuları bir bütün gibi ele alıp aslında hepsini tek tek işlemesi de filmin deneyselliğinin bir kanıtıdır bence.
  wolkiwolki
  wolkiwolki

  Takip Et! Takipçi 454 Eleştirisini Oku

  4,0
  15 Mayıs 2007 tarihinde eklendi
  Çok iyi, çok çok iyi...
  kadir503
  kadir503

  Takip Et! Takipçi 329 Eleştirisini Oku

  3,5
  16 Mayıs 2007 tarihinde eklendi
  Almodovar'dan kadınlara farklı bir bakış... Oldukça başarılı filmlerin yer aldığı bir yılda bu filmlerin arasına girmeyi ve En İyi Yabancı Film Oscar'ını da almayı başarıyor film. Filmde yönetmenin fetiş oyuncusu Peneope Cruz'u da görüyoruz.Filmin çok katmanlı bir yapısı var. Hikaye belli bir çizgide ilerlerken bir anda yön değiştirebiliyor. Tesadüfler bu bağlamda filmde önemli bir yer temsil ediyor. Oğlunu yeni kaybetmiş bir anne olan Manuela'nın oğlunun günlüğünü açması üzerine gelişiyor olaylar. Bu andan itibaren de kadınların dünyasını geniş bir açıyla izliyoruz. Farklı yaşamların birleşmesi de denebilir film için. Gerçekten de öyle, bambaşka imkanlarda bambaşka kadınlar birbirlerinin hayatlarında önemli bir role sahip oluyor. Gündelik hayatımızda, çevremizdeki bayanların davranışlarını, konuşmalarını kısacası her şeylerini görebiliyoruz, filmde. Ayrıca; kuşak çatışması, hayatları sona yaklaşmış insanların umutları, acıları, beklentileri ve kadın dayanışması etkileyici bir şekilde kotarılmış. Film; sadece kadınları anlatmıyor, aynı zamanda hem eş cinselleri hem de fahişeleri anlatıyor. Filmin çok içten ve gerçekçi olması filmin inandırıcılığını arttırmış. Film bazen izleyiciyi hüzünlendiriyor bazen de izleyicinin yüzünde tebessüm oluşturuyor. Filmin bu kadar başarılı olmasında oyuncuların katkısı da büyük. Filmin ana karakteri olan Manuela'yı canlandıran Cecilia Roth, filmin tamamına ağırlığını koyuyor ve etkileyici bir performans sergiliyor. Çok sevmediğim Penelope Cruz da çok başarılı. Cruz'a bu filmden sonra bir sempatim oluştu. Lola karakterini canlandıran Toni Canto da çok başarılı. Kısacası tüm oyuncular çok başarılı. Fimdeki müzikler ve bunların sahnelerle uyumu filmin etkileyiciliğini arttırmış. Yönetmenin film boyunca kullandığı renkler ve oluşturduğu atmosfer filme farklı tat katmış. Filmde en çok kırmızı kullanılmış, kadınları anlatan bir filmden de beklenmeyecek bir tutum değil. Cannes Film Fesivali'nden de birçok ödülle dönen film, tam bir Almodovar filmi. İspanyol sinemasının başarılı örnekleri arasına rahatlıkla girebilecek bir yapım. Kadınları anlatan en etkileyici filmlerden, diğer yandan Almodovar filmini bitirirken filmi kadınlara ve kadın kılığına girmiş erkeklere adar.
  miramus
  miramus

  Takip Et! Takipçi 131 Eleştirisini Oku

  4,0
  6 Kasım 2006 tarihinde eklendi
  Kadınlara dair, yaşama dair, hayatı her yönüyle inceleyen bi fim. Yanından bile geçmek istemediğimiz hayatları tüm çarpıcılığıyla izleyiciye sunuyor..tavsiye ederim..

  Cecilia Roth'u da geç de olsa keşfetmenin gururunu yaşıyorum..Muhteşem oyuncu..
  basakbilgi
  basakbilgi

  Takip Et! Takipçi 354 Eleştirisini Oku

  4,0
  21 Nisan 2007 tarihinde eklendi
  All About Eve filmine çok şey borçludur bu film. Annelerin çocuklarını kaybettiklerinde doğal olarak bir miktar delirdiklerini ispatliyor bu film ve de İspanyol sinemasına hayran kalıyorsunuz yine...
  zdilaver
  zdilaver

  Takip Et! Takipçi 94 Eleştirisini Oku

  5,0
  22 Kasım 2005 tarihinde eklendi
  almodovar sıradışı ilişkileri sıradışı insanları normale indirgemeyi çok iyi başarıyor.annem hakkında herşeyde de bunu çok iyi başarmış.filmi izlerken bir sahnede kendime şu soruyu sordum..esteban'ın annesine sorduğu benim fahişem olurmusun tarzında bir soruyu kaçımız annemize sorabiliriz.hiçbirimiz!peki kadının bu soruya verdiği cevabı kaçımızın annesi verebilir?yaşamadığımız ya da yaşama ihtimalimizin yüzde o olduğu bir filme hayran oluyoruz..nasıl bir şey bu ya?bir şey daha rosa'eğer bana bir olursa' diye başladığında hepimiz ona bir şey olacağını biliyorduk öyle değil mi?neyse..film almodovar tarzını beğenenlerin kaçırmaması gereken güzellikte..ve tabi ki konuş onunla'yı teğet dahi geçmiyor.
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top