Hesabım
  Veronique'in İkili Yaşamı
  Ortalama puan
  3,8
  49 Puanlama
  Veronique'in İkili Yaşamı hakkında görüşlerin ?

  6 Kullanıcı yorumları

  5
  0 Eleştiri
  4
  2 Eleştiri
  3
  2 Eleştiri
  2
  1 Eleştiri
  1
  0 Eleştiri
  0
  1 Eleştiri
  Sırala
  En yararlı eleştiriler En yeniler En çok eleştiri yazmış üyeler En çok takip edilen üyeler
  rudeonerudeone
  rudeonerudeone

  Takipçi 1.698 değerlendirmeler Takip Et!

  3,5
  21 Haziran 2009 tarihinde eklendi
  festivalde izlemiştim.kieslowskinin renk üçlemesinin yanında bence biraz da olsa vasat kalıyor,çok etkilenmedim ben,izleyeli iki üç sene olmasına rağmen çok az şey aklımda kalmış zaten.kieslowskiyi beğenenlerin görmesi gerekir,ben de öyle yaptım ne olursa olsun.
  martinscorsese
  martinscorsese

  Takipçi 125 değerlendirmeler Takip Et!

  3,0
  25 Kasım 2017 tarihinde eklendi
  Kieslowski'nin en ünlü eserlerinden biri ama dürüst olmak gerekirse ben diğer filmleri kadar beğenmedim özellikle "Mavi". Neyse fazla ahkam kesipte rezil olmayayım, sonuçta bir usta yapmış.
  Jef---Costello
  Jef---Costello

  Takipçi 152 değerlendirmeler Takip Et!

  0,5
  16 Nisan 2011 tarihinde eklendi
  On numara bie sanaroyadan anca bu kadar kötü bir film çıkartılabilir..
  Seyirciye şirin gözükmek için elinden gelen herşeyi yapan, enteller tarafından abartılan bir yönetmensin sen Kieslowski..
  Bir tane adam gibi filmini göremicek miyim senin ey Kieslowski?

  2/10
  poormf
  poormf

  Takipçi 43 değerlendirmeler Takip Et!

  2,5
  19 Ocak 2011 tarihinde eklendi
  Müzik güzel, oyunculuk güzel, bir de anlatılmaya değer konusu olsaymış güzel olacakmış film. 5/10
  Alp T.
  Alp T.

  Takipçi 441 değerlendirmeler Takip Et!

  4,0
  2 Eylül 2016 tarihinde eklendi
  Veronique'nin İkili Yaşamı, 1991 yılında Cannes festivalinde gösterilmiş ve törenden "Jüri Özel Ödülü", "FIPRESCI Ödülü" ve "En İyi Kadın Oyuncu" ödülleriyle ayrılmıştı. Ve vizyona girmesinden 25 yıl sonra Veronique'nin İkili Yaşamı, ülkemizdeki seyircilerle buluşuyor. Öncelikle, ben bu filmin yönetmeni Krzysztof Kieslowski'nin diğer işlerini daha önceden izlememiştim. Bu filmi de Renk Üçlemesi'ni çekerken çektiğini biliyorum. Ve bu filmle ilgili bazı ön yargılarım vardı açıkçası. Çok melankolik, aynı yerde dönüp duran ve önemli detayları atlayan bir film olacağını düşünmüştüm. Ama kesinlikle yanılmışım.

  Konu şöyle: "Bu film Fransa'da ve Polonya'da yaşayan Weronika ve Véronique adlı iki kadın hakkında. Bu iki kadın birbirlerini tanımasa da, hayatları birbirlerine bağlantılıdır." Bu film iki kadının hayatını ayrı ayrı anlatıyor.

  Film, ilk önce başarılı bir şarkıcı olan Weronika'ya odaklanıyor. Onun yaşadıklarından bir kesit izliyoruz ve onun yaşadıklarını anlayabiliyoruz. Weronika karakteri filmde sadece 30 dakika kadar gözükmesine rağmen hiçbir şey aceleye getirilmemiş. Bundan sonra da Weronika, konserde şarkı söylerken hayatını kaybediyor ve film Véronique'ya odaklanıyor. Véronique'nın aşk hayatını, yaşadıklarını ve Weronika'ya olan bağlantısını görüyoruz bu sefer.

  Kieslowski, bütün filmi sıradışı tonuna rağmen oldukça sade ve gerçekçi bir dille anlatmış. Ve seyirciyi hiç sıkmadan ve melankolikleşmeden, sonunu merak edeceğiniz başarılı bir seyirlik yaratmış.

  Öncelikle Irene Jacob'un oyunculuğuna hayran kaldım. Jacob, bu filmde hem Weronika'yı hem de Véronique'yi canlandırıyor. Ve Jacob resmen döktürmüş. 2 tane apayrı karakteri başarıyla canlandırmış. Cannes'de aldığı ödülü kesinlikle hak etmiş.

  Ayrıca Krzysztof Kieslowski'nin tarzı da oldukça hoşuma gitti açıkçası. Kamera açıları, müzikleri, filmin her karesine işleyen sarımsı renk tarzı... Gerçekten başarılıydı ve ortaya gerçekten de sanatsal bir film çıkmış.

  Filmin en sevdiğim sahnesiyse Weronika'nın ölüşünden sonra filmin Véronique'ya odaklandığı sahneydi. Çok başarılı bir geçişti doğrusu.

  Ve bu film bazı şeylerde öncü olmuş olsa da, benim için tam olarak mükemmel değil. Hikayeye katkıda bulunmayan, rahatça silinebilecek sahneleri var mesela. Ya da bazı yerlerde konuyu iyice uzatabiliyor doğrusu.

  Ama genel anlamda Veronique'nın İkili Yaşamı kesinlikle izlenmeyi hak eden orijinal, taze ve etkileyici bir yapıt. Final sahnesi de akıllara kazınıyor doğrusu. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.

  FİLMİN İYİ YANLARI:

  + Irene Jacob.

  + Krzysztof Kieslowski'nin tarzı.

  + Weronika'nın ölüşünden sonra filmin Véronique'ya odaklandığı sahne.

  + Final sahnesi.

  FİLMİN KÖTÜ YANLARI:

  - Senaryoya katkıda bulunmayan birkaç sahnesi var.

  - Bazı olaylar silsilesi biraz fazla uzatılmış.

  TOPLAM PUAN: 8/10
  kokostarist
  kokostarist

  24 değerlendirmeler Takip Et!

  4,5
  8 Kasım 2009 tarihinde eklendi
  Filmi yeni izledim. İlginç olmaya aday bir film ve kesinlikle vasat sayılamaz, elbette Kieslowskiden Hollywood tarzı bir ikili yaşam beklemek saçma olur. İrene Jacobta gayet güzel bir oyunculuk sergiliyor. Renk üçlemesinin ikinci filminden daha çok beğendiğimi de belirtmek isterim. İzlemek vakit kaybı olmaz kesinlikle...
  Daha Fazlasını Göster
  • En son Beyazperde eleştirileri
  • En İyi Filmler
  • Basın Puanlarına Göre En İyi Filmler
  Back to Top