Hesabım
  "Yaratılan"ın Gizem ve Heyecan Dolu Dünyasıyla Tanışmaya Hazır mısınız?

  Çağan Irmak'ın yeni dizisi "Yaratılan" 20 Ekim'de Netflix'te!

  Netflix, başarılı yönetmen Çağan Irmak’ın, Mary Shelley imzalı ikonik karakter Frankenstein’dan esinlenerek hayata geçirdiği "Yaratılan" dizisinin yeni fragman ve görsellerini, yönetmenin projeye dair duygularını kaleme aldığı özel bir notla paylaştı.

  Evrenin sırlarını çözmeye çalışan genç ve hırslı tıp öğrencisi Ziya ile sıradışı bir hekim olan İhsan’ın birlikte çıktıkları zorlu yolculuğu epik bir dille ekrana taşıyan "Yaratılan" güçlü oyuncu kadrosuyla da dikkat çekiyor.

  Dizide Erkan Kolçak Köstendil, Taner Ölmez, Engin Benli, Şifanur Gül, Bülent Şakrak, Sema Çeyrekbaşı, Devrim Yakut, Şehsuvar Aktaş, Durul Bazan, Macit Koper gibi isimler yer alıyor.

  Netflix

  Çağan Irmak mektubunda şu ifadelerde bulunuyor:

  “Bizimki gibi mesleklerde bazen ‘olmazsa olmaz’ dediğimiz, gerçekleştiremediğimizde gözümüzün arkada kalacağı bir ‘mütemmim’ cüz vardır. İşte Yaratılan benim için bu mütemmim cüz idi. Şimdi… Bir süre telefonların ışığını kapadığımız ve el fenerleri ile aydınlattığımız bir yola çıkmaya hazır mısınız?"

  "Yaratılan"ın konusu ise kısaca şöyle:

  Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemlerinde Bursa’dan İstanbul’a uzanan bu epik öyküde Yaratılan, insanoğlunun en temel sorularından biri olan “ölüm ve sonrasına” odaklanıyor. Maceraperest, asi, heyecanlı ve zekası bedenine sığmayan genç tıp talebesi Ziya’nın en büyük dileği, çok iyi bir hekim olup tıbbın çare bulamadığı birçok salgın hastalığa derman olabilmektir. İstanbul’da tanıştığı delilik ve dahilik arasında duran hekim İhsan, onu bu dünyada anlayabilen tek kişi olmuştur. Birbirini bulan bu iki eksantrik ve yaralı ruh, beraber giriştikleri gizli ve yasaklı deneyin bedellerini ağır bir şekilde ödeyeceklerdir. Zira kodlarını çözmeye çalıştıkları kadim bir yazı onları adeta felaketin kapısına getirip bırakır.

  Yaratılan

  Netflix

  Yaratılan

  Netflix

  Yaratılan

  Netflix

  Yaratılan

  Netflix

  Yaratılan

  Netflix

  Yaratılan

  Netflix
  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Back to Top