Hesabım
  "Bridgerton" 3. Sezondan Önce Hatırlamanız Gerekenler

  Netflix'in sevilen dizisi "Bridgerton" 3. sezonuyla 16 Mayıs'ta geri dönüyor.

  Netflix

  Netflix'in sevilen dizisi "Bridgerton" iki yıllık uzun bir aranın ardından nihayet 3. sezonuyla geri dönüyor. Sezonun ilk kısmı yarın (16 Mayıs) Netflix izleyicileriyle buluşacak. Sezonun ikinci ve son kısmını oluşturan bölümler ise 13 Haziran'da yayınlanacak.

  Bu sezonun merkezinde, Featherington kızlarının en küçüğü olan Penelope Featherington (Nicola Coughlan) ve Bridgerton ailesinin en büyük üçüncü oğlu olan Colin (Luke Newton) yer alıyor.

  Gelecek bölümler, ilk iki sezondaki bazı çetrefilli olay örgülerini, özellikle de Penelope'nin Colin'e olan aşkını ve en yakın arkadaşı Eloise Bridgerton (Claudia Jessie) ile arasında devam eden anlaşmazlıkları çözecek.

  Tüm bunları izlemeyi heyecanla bekliyoruz, fakat ikinci sezon finalinden sonra araya uzun bir zaman girdi ve yeni sezon başlamadan önce hafızaları tazelemekte fayda var. İşte "Bridgerton"ın 3. sezonunu izlemeye başlamadan önce hatırlamanız gereken önemli konu başlıkları...

  Eloise ve Penelope'nin Arkadaşlığı

  Netflix

  Eloise Bridgerton'ın Penelope Featherington'la olan arkadaşlığı, onun Lady Whistledown olduğunu öğrendikten sonra sallantıdadır.

  2. sezonda Kraliçe Charlotte (Golda Rosheuvel), Eloise'i (Claudia Jessie) Leydi Whistledown olmakla suçladı ve ona itiraf etmesi için üç gün süre verdi, yoksa Bridgerton'ları mahvedecekti. Eloise, Kraliçe'ye yalan söyleyemeden önce Penelope (Nicola Coughlan), Lady Whistledown'un dedikodu köşesine kasıtlı olarak başka bir sert konu yazdı ve Eloise'in siyasi radikallerle ilişki kurduğunu ortaya çıkardı.

  Finalde Eloise, Penelope'nin bir partideki diğer katılımcılar hakkında nasıl dedikodu yaptığını fark etti ve onun Lady Whistledown olduğunu anladı.

  Bomba etkisi yaratan bu keşif, ikili arasında hararetli bir tartışmaya yol açtı. Eloise ihanete uğramış hissediyordu. Penelope ise Kraliçe Charlotte'u Eloise'in Whistledown olmadığına ikna etmenin tek yolunun onun hakkındaki skandal haberi yazmak olduğunu düşünüyordu.

  Penelope, Eloise için Whistledown'dan vazgeçtiğini söyledi. Ancak Eloise, onu bir daha asla görmek veya onunla konuşmak istemediğini söyleyerek ondan uzaklaştı.

  Featheringtonların Mali Durumu

  Netflix

  Featheringtonlar görünüşe göre mali mücadelelerinin üstesinden geldi.

  Evin yeni lordu olarak getirilen ve ailenin toplumdaki statüsünü yeniden sağlamasına yardımcıs olması gereken Jack Featherington (Rupert Young),. Portia Featherington'a (Polly Walker) meteliksiz olduğunu açıkladıktan sonra ikili, mali durumlarını yeniden düzeltmek için bir dolandırıcılık yarattı. Jack sahte bir yakut kolye sattı ve erkekleri madenlerine yatırım yapmaya ikna etti.

  Colin (Luke Newton) bunu fark edip Penelope'ye Jack'in bir sahtekar olduğunu söyleyince planları suya düştü. Colin, Jack'e parayı iade edip şehri terk ettiği sürece öğrendiklerini başkalarına söylemeyeceğini söyledi. Bu arada Portia, Jack'in entrikalarından habersizmiş gibi davrandı.

  O akşamın ilerleyen saatlerinde Portia, Jack'e kendisini ve kızlarını desteklemek için büyük miktarda para biriktirirken kasabayı terk etmesini emretti. Portia ayrıca hizmetçisine, kızlardan birinin oğlu olur olmaz mirasın kendilerine geçeceğini belirten bir belge için Jack'in imzasını taklit ettirdi.

  Penelope ve Colin'in Son Durumu

  Netflix

  Penelope, Colin'in kendsiyle asla ilgilenmeyeceğini söylediğini duydu.

  Penelope yıllardır Colin'e aşık ancak Colin'in bundan haberi yok ve onu arkadaşı gibi görüyor. Finalde Featherington balosunda birlikte dans ederken Penelope umutlu görünüyordu çünkü Colin ona kendisi için özel olduğunu ve her zaman onunla ilgileneceğini söylemişti.

  Ancak o gecenin ilerleyen saatlerinde Penelope, Colin'in arkadaşlarıyle konuşmasına kulak misafiri oldu ve genç adamın kendisine kur yapmayı "asla hayal etmeyeceğini" söylediğini duydu. Colin arkadaşına "En çılgın fantezilerinde bile bu söz konusu değil, Fife" dedi ve kahkahalara yol açtı.

  Kate Sharma ve Anthony Bridgerton

  Netflix

  Kate Sharma ve Anthony Bridgerton birbirlerine olan aşklarını itiraf ettikten sonra ikinci sezonun sonunda evlendiler.

  Kate (Simone Ashley) ve Anthony (Jonathan Bailey) ikinci sezonun çoğunu çekişerek ve birbirlerinden nefret ederek geçirdiler. Anthony'nin başlangıçta küçük kız kardeş Edwina Sharma (Charithra Chandran) ile evlenmesi gerekiyordu. Ancak altıncı bölümdeki düğün günlerinde Edwina, ablası ve Anthony'nin birbirlerine nasıl baktıklarını gördü.

  Anthony, Edwina'ya hâlâ evliliğini sürdürmek istediğini söyledi ama Edwina, ona hak ettiği sevgiyi veremeyeceği ve kendine ihanet etmek istemediği için reddetti.

  Finalde Kate ve Anthony sonunda duygularına direnmeyi bırakıp evlenmeye karar verdiler. Hayranlar Kanthony'nin düğün törenini göremediler ancak sezon, yeni evlilerin Pall Mall oyunu için ailelerine katılmasıyla sona erdi.

  Entertainment Weekly'ye verdiği röportajda dizi sorumlusu Jess Brownell, izleyicilerin üçüncü sezonda çiftin mutlu evliliğini görmeyi bekleyebileceğini söyledi.

  Brownell, "İlişkilerine yeni büyük çatışmalar katmakla gerçekten ilgilenmiyoruz. Zor bir süreçten geçtiklerini hissediyoruz ve izleyicilerin onları daha eğlenceli, sevgi dolu bir alanda görmelerini istiyoruz." dedi.

  Edwina'nın İkinci Şansı

  Netflix

  İkinci sezon finali, Edwina'nın Mayfair dışında aşkta ikinci bir şans elde edeceğinin sinyalini verdi.

  Featherington balosu sırasında Edwina (Charithra Chandran), Kate'i kalbinin sesini dinlemeye ve kendine öncelik vermeye teşvik etti. Edwina, Kate ve Anthony'nin dansını izlerken Kraliçe Charlotte ona döndü ve şöyle dedi: "Size yeğenimden bahsetmedim mi? O bir prens ve müsait." Kraliçe Charlotte, birinci sezonda Freddie Stroma'nın canlandırdığı Prusya Prensi Friedrich'ten bahsediyordu.

  Ancak Chandran'ın yen sezonda Edwina rolünü yeniden canlandırmasını beklemeyin. Oyuncu, Entertainment Tonight'a verdiği ikinci sezon röportajında geri dönmeyeceğini ima ederek şunları söyledi: "'Bridgerton' Bridgerton ailesini anlatan bir dizi ve sonuçta Edwina doğrudan o ailenin bir parçası değil."

  Violet Bridgerton

  Netflix

  Violet Bridgerton aşka kapılarını yeniden açıyor.

  2023'te yayınlanan mini dizi "Queen Charlotte: A Bridgerton Story", genç Kraliçe Charlotte ile genç Kral George III arasındaki ilişkiye odaklanıyordu. Geçmişi anlatan dizi, aynı zamanda günümüz "Bridgerton" dünyasındaki bazı karakterleri de gösterdi.

  Beşinci bölümdeki günümüz sahnesinde Violet (Ruth Gemmell), Leydi Danbury'ye (Adjoa Andoh), merhum kocası Edmund Bridgerton'dan başka bir erkeği asla düşünmediğini söyledi. Ama son zamanlarda farklı düşüncelere sahip, "Bahçem çiçek açıyor" diyor.

  Birinci sezon finalinde Violet, Leydi Danbury'ye kendisini yeniden aşka açmayı dikkatle düşündüğünü söylemişti.

  Violet, "Edmund'un dışında başka bir adamın daha olduğunu hayal etmeye çalıştım. Tanıdığım tek kişi o. Birlikte çocuktuk. Çok büyük bir aşk yaşadım. Başka bir beklentim yok. Evet, standartlarım yüksek sanırım." dedi. Yanıt olarak Danbury, Violet'i cesaretlendirdi ve ona yüksek standartlara sahip olma hakkı olduğunu ve bunun onun için heyecan verici bir yolculuk olduğunu söyledi.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Back to Top