Hesabım
  Disney Plus'ın Dikkat Çeken Yerli Yapımları
  Yazar: Özden Sevgi Diler — 14 Haz 2022 - 09:57

  Disney+ artık Türkiye'de!

  The Walt Disney Company’nin tüketicilere doğrudan yayın servisi sağlayan dijital yayın platformu Disney+ bugün itibariyle ülkemizde yayın hayatına başlıyor.

  170'i orijinal 1000'den fazla film ve 16.000'in üzerinde bölümden oluşan 400’den fazla dizi, belgesel ve özel içerik arşiviyle kullanıcılarına çok zengin bir kitaplık sunan Disney+, aynı zamanda yerli yapımlarıyla da birbirinden yetenekli isimleri bünyesinde toplamaya başladı. 

  Disney+ kullanıcıları Disney, Pixar, Marvel, Star Wars ve National Geographic, 20th Century Studios, Disney Television Studios, FX, Searchlight Pictures stüdyolarının yapımlarının yanı sıra, Disney+ Türkiye'nin orijinal yapımlarını da platform üzerinden izleyebilecekler. 

  Platformun ilk yerli orijinal yapımı "Kaçış" bugünden itibaren izlenebilir. Başrolünü Engin Akyürek'in üstlendiği dizi, Ezidi köyüne giden bir gazeteciyi takip ediyor. Buğra Gülsoy ve Demet Özdemir'li romantik dram "Dünyayla Benim Aramda", Timuçin Esen ve Ebru Özkan'lı suç ve gerilim dizisi "Gri" ile başrollerini Pınar Deniz ve Uraz Kaygılaroğlu'nun paylaştığı "Avcı" dizisi de yakın zamanda Disney+ abonelerine sunulacak.

  Disney+'ta yer alacak ilk yerli filmler ise Şahan Gökbakar'ın "Recep İvedik 7" filmiyle, çocukların merakla beklediği "Kral Şakir: Geri Dönüşüm" filmleri olacak.

  Disney Plus'ın yerli içeriklerini şimdi izlemek için tıklayın...

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top