Hesabım
  Reklamın Böylesi "Dizi İçinde Dizi"
  12 Eyl 2011 - 10:13

  Kanal D dizilerinin içinde Star Tv dizilerinin reklamları...

  Ekrandaki dizi yarışı birinciliğini Kanal D'ye kaptıran diğer kanallar gibi Star da, bu sezon atağa geçenlerden. Star Tv bu sezon dizilerinin tanıtımlarına her zamankinden daha çok önem veriyor. Öyle ki Kanal D'de yayınlanan dizilerin içinde Star Tv dizilerinin reklamlarının yer alması kadar. Her ne kadar Star ve Kanal D kardeş kanallar olsalar da, bu diziler birbirlerine rakip. Ne de olsa, dünya reyting dünyası.

  İlk olarak geçtiğimiz pazartesi yayınlanan Arka Sokaklar'ın yeni sezon bölümünün reklam arasında Star'ın yeni dizisi Yalancı Bahar'ın tanıtımına denk geldik. Bu o kadar dikkat çekici bir durum olmamasına rağmen, izleyicinin bir anlık yanlış kanalı mı izliyoruz duygusuna engel olamadı. Star'ın reklamları bununla bitmedi. Önce Fatmagül'ün Suçu Ne?'de, ardından Kuzey Güney'de bu kez farklı bir reklamla karşılaştık. İlk gösterimlerde yer alan reklamlar, dizinin tekrarlarında görüntülenmedi.

  Her iki dizide de, Star'ın yeni başlayacak olan dizisi Firar'ın billboardları dizinin içinde yer alıyordu. Türk dizi izleyicisi olarak biz, bu tarz reklamlara pek alışık değiliz. Ancak bunun ne kadar doğru bir tercih olduğu konusunda herkes hem fikir olabilir sanırız. Hazır hedef kitlen karşına geçmiş, bir başka diziyi izliyorken yeni başlayacak bir dizinin billboardlarını, durak reklamlarını görmenin izleyici üzerinde iyi kötü bir etkisi mutlaka mevcuttur.

  Bu iki iddialı dizide yer alan reklamlar bakalım Firar'ın gidişatını ne şekilde etkileyecek. Geçtiğimiz Şubat ayında İzmir Çetesi için de benzer bir reklam kampanyası yapılmış, ancak istenilen sonuç alınamamıştı.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top