Beyazperdem
  Beyazperdeden Cama Bir Transfer Daha: Source Code
  19 Eyl 2011 - 15:59

  CBS Source Code'un dizi uyarlamasını ekrana getirmeye hazırlanıyor...

  Geçtiğimiz ilkbaharda vizyonda izlediğimiz, başrolünde Jake Gyllenhaal'ın yer aldığı Yaşam Şifresi (Source Code) dizi olarak çekilmeye hazırlanıyor. ABC stüdyolarında çekilmesine rağken CBS'in yayınlayacağı duyurulan dizi; filmden uyarlanacak. Dizinin yapımcılığını Grey's Anatomy, Private Practice, Criminal Minds gibi dizilerin de yapımcısı olan Mark Gordon (I) üstlenecek.

  İzleyiciden olumlu eleştiriler alan filmde; kendisini devletin arkasında olduğu gizli bir deney içinde bulan bir askerin hikayesini anlatıyordu. Bir trende gözlerini açan Yüzbaşı Colter Stevens'ın, oraya nasıl geldiğine dair hiçbir fikri yoktur. Karşısında onu tanıdığı her halinden belli olan kadını da tanımamaktadır. Tesadüfen aynada kendiyle göz göze gelince, bir başkasının yüzüne baktığını anlar. O andan itibaren Yüzbaşı Stevens çok gizli bir deneyin en önemli parçasıdır.

  Source Code'un tv uyarlaması bu sistemi kullanan üç federal ajan üzerine yoğunlaşacak ve ajanlar her hafta bir başka trajik olayı çözmek için beden değiştirecek.

  Başarılı bir oyuncu seçimiyle, gayet izlenesi bir dizi olabilir Source Code. Lakin bilimkurgunun Amerikan ekranında çok da şanslı olmadığını yakın zamanda iptal edilen "V", The Event ve FlashForward gibi örnekleri vererek hatırlatalım.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top