Hesabım
  ‘Das Boot’ 2. Sezon Onayını Aldı

  Savaş dizisi ‘Das Boot’ 2. sezonuyla ekranlara geri dönecek

  Almanya yapımı yüksek bütçeli savaş dizisi Das Boot, 2. sezon onayını aldı. Dizinin yeni sezonu, showrunner'lar Tony Saint ve Johannes W. Betz'in imzasıyla ekrana taşınacak.

  Das Boot, Lothar-Günther Buchheim’ın aynı adlı romanından ve bu romandan uyarlanan Wolfgang Petersen imzalı filmden esinle ekrana taşınıyor. Dizinin ilk sezonu 2. Dünya Savaşı'nın şiddetlendiği 1942 yılında geçiyor ve Fransa işgal altındayken yolculuğunu sürdüren bir Alman denizaltısında geçiyor.

  33 milyon dolarlık bir bütçeyle kotarılan dizinin başlıca rollerini August Wittgenstein, Rick Okon, Franz Dinda, Lizzy Caplan ve Vicky Krieps paylaşıyor. Oyuncu kadrosunda onlara Jonathan Zaccaϊ, Leonard Scheicher, Robert Stadlober, Dinda ve Stefan Konarske eşlik ediyor. Dizinin yönetmen koltuğu ise Alman sinemacı Andreas Prochaska'ya emanet edildi.

  Das Boot, geçtiğimiz Kasım’da, Alman platformu Sky’da prömiyer yaptı. Dizi 23 Kasım’daki prömiyerinin ardından ilk 10 gününde 1.13 milyon televizyon seyircisine ulaştı; kanalın platformu üzerinden ise 1.9 milyon kez izlendi. Bavaria Fiction ve Sonar Entertainment işbirliğinde ekrana taşınan 2. sezonun yapımına önümüzdeki yıl içerisinde başlanacak.

  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Back to Top