Hesabım
  Amazon, David Cronenberg'in “Dead Ringers” Filmini TV'ye Uyarlıyor!
  19 Ağu 2020 - 10:09

  Dizinin başrolünde Rachel Weisz yer alacak..

  Variety'nin haberine göre Amazon, David Cronenberg filmi “Dead Ringers”ın başrolünde ve yönetici yapımcılık görevinde Rachel Weisz'in yer aldığı bir uyarlama için doğrudan seri siparişi verdi. 1988'de gösterime giren orijinal filmde, Jeremy Irons, ikisi de aynı kadınla ilişki yaşayan ikiz jinekologları canlandırıyordu. Seri versiyonunda Weisz, Mantle ikizlerinin çift başrolünü oynayacak.

  Hikayedeki ikizler her şeyi paylaşıyorlar. Uyuşturucular, sevgililer ve mesleki travmalar. Bunun için tıp etiğinin sınırlarını zorlamaktan da geri kalmıyorlar. Amazon Studios'un üst düzey yöneticisi Albert Cheng, "Günümüzün en başarılı ve çok yönlü aktrislerinden biri olan Rachel Weisz, bu iki acımasız, çarpık karakterle dünya çapındaki Amazon Prime Video izleyicisini büyüleyecek. Dead Ringers için yapılan bu güncelleme, tıbbın, saplantının ve insanlık durumunun karanlık tarafını araştırıyor. Bu proje, Amazon Original serimizin ilgi çekici bir eklentisi oldu." dedi.
  Weisz, dizi fikrini ortaya attı ve Annapurna Televizyonu'na getirdi. Hulu'da "Normal People" üzerine yazdığı senaryoyla çok konuşulan Alice Birch, senarist ve yönetici yapımcı olarak projeye dahil oldu. Stacy O’Neil, Megan Ellison, Sue Naegle ve Annapurna Television adına Ali Krug yürütücü yapımcı olacak.

  Weisz, "Annapurna ve Amazon Stüdyoları'nda böylesine mükemmel ortaklara sahip olduğum için çok şanslıyım ve olağanüstü yetenekli Alice Birch'le işbirliği yapmaktan dolayı heyecan duyuyorum. Hepsiyle bu yolculuğa çıkmak için sabırsızlanıyorum." dedi. Bu rol, Weisz’in kariyerinin ilk normal televizyon rolü olacak. Daha önce 2005 yapımı "The Constant Gardner" filmindeki rolüyle en iyi yardımcı kadın oyuncu dalında Akademi Ödülü kazandı. Geçen yıl ise “The Favourite” filmindeki rolüyle aynı kategoride aday gösterildi. Weisz’in diğer önemli rolleri arasında “My Cousin Rachel”, “The Mummy”, “The Lobster”, “Constantine” ve “The Fountain” bulunuyor.

  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top