Hesabım
  Netflix, ‘Conan The Barbarian’ın Dizi Uyarlamasını Geliştirdiğini Duyurdu!

  Dizi, Arnold Schwarzenegger'i sinemaya kazandıran orijinal filmden uyarlanacak

  Barbar Conan, Netflix'le geri geliyor! Platform, Robert E. Howard tarafından yaratılan ikonik karakteri temel alan bir canlı aksiyon dizisi geliştiriyor. Conan, ilk olarak 1930'larda çizgi romanlarda göründü ve çok sayıda farklı büyük ekran macerasına uyarlandı. Henüz bu yeni dizinin konusu veya zaman çerçevesi hakkında detaylar açıklanmadı ama 1982 yapımı filmden uyarlanacağı çıkan haberler arasında.

  Dizi, Fredrik Malmberg ve Mark Wheeler'ın Pathfinder Media şirketinden geliyor ve şu anda Netflix'in eserin haklarına sahip olduğu biliniyor. Olası anlaşmanın bir parçası olarak Netflix, Conan özelliklerini hem canlı aksiyon, hem de animasyon alanlarında film ve TV için uyarlamayı düşünüyor. Malmberg ve Wheeler, bu ileriye dönük dizinin yönetici yapımcılığını Pathfinder adı altında yürütecek.

  Film tarafında en ünlü Conan elbette Arnold Schwarzenegger tarafından canlandırılan,1982 yapımı John Milius filmi “Conan the Barbarian” oldu. Ardından 1984 yapımı devam filmi “Conan the Destroyer” geldi. Son olarak Conan, ilk Schwarzenegger filmiyle aynı adlı 2011 yapımı film için “Game of Thrones” ve “Aquaman” yıldızı Jason Momoa tarafından beyazperdede oynandı. Momoa versiyonu, 90 milyon doları aşan bir bütçeye karşılık dünya çapında yalnızca 64 milyon dolar hasılat elde etti ve büyük bir gişe başarısızlığı oldu.

  TV cephesinde ise çok sayıda Conan uyarlaması bulunuyor. Bunların en önemlisi 1990'ların başında birçok kez tekrar yayınlanan "Conan the Adventurer" adlı animasyon dizisi. CBS, 1994'te tek bir sezon için yayınlanan "Conan and the Young Warriors" adlı dizinin devam bölümlerini de yayınladı.

  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Back to Top