Filmleri oyla!
Beyazperdem
  Variety, 2020'nin En İyi Uluslararası Dizilerini Belirledi
  22 Ara 2020 - 18:31

  Amerika dışı yapımlardan oluşan listede, Türkiye'den de bir yapım var..

  Variety, aralarında Jamie Lang, Rebecca Davis, Patrick Frater, Elsa Keslassy, Manori Ravindran, Naman Ramachandran, Nick Vivarelli'nin olduğu jüri üyelerinden oluşan bir çalışmayla, Amerika dışında çekilen, en iyi 15 uluslararası diziyi belirledi. Dünya pandeminin gerginliği ve monotonluğundan kaçmak için evde kalarak dizileri izledikçe, uluslararası diziler de hem ülkemizde, hem ABD'de 2020 yılı için benzeri görülmemiş bir etki yarattı.

  Birçok yönden, Covid-19 krizi, küresel platformların sürekli büyümesi ve yerel TV oyuncularının artan orijinal programlarıyla beslenen, halihazırda başlamış olan küresel bir içerik patlaması için katalizör görevi gördü. Akla gelebilecek her dilde sonsuz içeriğe sahip sayısız yayıncı ve doğrusal kanal arasında gezinmek çok zor olabilir, bu nedenle Variety'nin uluslararası yazarları bu dizilerin nerede bulunabileceğine dair ayrıntılar da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından yılın en iyi drama dizilerinin bir listesini derledi.

  Listede aşina olduğumuz dizilerin yanı sıra, keşif anlamına gelecek diziler de bulunuyor. Listenin bir diğer süprizi de normalde görmeye alışmadığımız, Türkiye'den de bir yapıma yer verilmiş olması. Elbette, dijital platformların seviye atlamasıyla ülkemizdeki dizi kalitesi de her geçen gün artıyor. Bu açıdan bakınca, Emin Alper'in çektiği BluTV yapımı "Alef"in listede olması artık sürpriz değil.

  İşte, Variety yazarlarına göre ABD yapımı olmayan en iyi 15 dizi:

  Alef FX, BluTV (Türkiye)

  The Bad Kids! - iQiyi (Çin) 
  Crash Landing on You - tvN (Güney Kore)
  Invisible Stories - HBO Asia (Singapur)
  La Jauria - Amazon Prime Video (Şili)
  Normal People - BBC , Hulu (İngiltere)
  Paatal Lok - Amazon Prime Video (Hindistan)
  Paranormal - Netflix (Mısır)
  Partisan - Viaplay (İsveç)
  Patria - HBO Europe (İspanya)
  Possessions - Canal Plus, Yes TV (Fransa)
  Quiz - ITV, AMC (İngiltere)
  Veneno - Atresplayer Premium (İspanya)
  We Are Who We Are - HBO Europe (İtalya)
  We Got This - SVT, Viaplay (İsveç)
  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top