Hesabım
  Altın Küre'nin Kazananı Netflix Oldu!

  Netflix, iki kategoride de kazanarak geceye damga vurdu

  Netflix, 78. Altın Küre Ödülleri'nde, dizi kategorisinde en yakın rakibini üçe katladı ve Pop TV'nin iki heykelciğine karşı altı heykelcikle gecenin galibi oldu. Yayıncının uluslararası hiti The Crown, dört kategoride birden ödülü kucakladı: En İyi Drama Dizisi, En İyi Erkek Oyuncu (Josh O’Connor), En İyi Kadın Oyuncu (Emma Corrin) ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (Gillian Anderson). The Crown ayrıca, iki dalda daha aday gösterildi, ancak kazandığı kategorilerde, geçen yılın galipleri Olivia Colman ve Helena Bonham Carter'ı saf dışı bırakarak kazandı. Netflix'in diğer iki ödülü ise The Queen's Gambit'ten geldi. Pop TV, ödül sezonunda bir kez daha Schitt’s Creek'le sevindi. Dizi, iki ödül kazandı, HBO ve Apple TV + ise geri kalanı paylaşarak, sırasıyla I Know This Much Is True ve Ted Lasso için birer tane ödül kazandı.

  Netflix, pazar gecesi, bir film dağıtımcısı için en çok Altın Küre ödülünde de zirveye oturdu ve Amazon Studios'u geride bıraktı. Amazon, geceden üç ödülle ayrıldı ve Netflix dört ödülle cevap verip bu alanda da liderliği kazandı. Netflix dörtlüsünü Ma Rainey’s Black Bottom, The Trial of the Chicago 7I Care a Lot ve The Life Ahead arasında paylaştırırken, Amazon, Borat Subsequent Moviefilm için bir çift ve Smal Axe için bir ödül kazandı. Disney ve Searchlight, birden fazla ödül kazanan diğer şirketlerdi ve sırasıyla Nomadland ve Soul için ikişer tane aldılar. DİZİ

  The Crown (4) The Queen's Gambit (2) Schitt's Creek (2) I Know This Much is True (1) Ted Lasso (1) SİNEMA Borat Subsequent Moviefilm (2) Nomadland (2) I Care a Lot (1) Judas and the Black Messiah (1) The Life Ahead (1) Ma Rainey's Black Bottom (1) The Mauritanian (1) Minari (1) Soul (1) Small Axe (1) The Trial Of The Chicago 7 (1) The United States vs. Billie Holiday (1)

  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top