Hesabım
  Amazon, Good Omens'a İkinci Sezon Onayı Verdi
  Yazar: Gamze Kırşavoğlu — 29 Haz 2021 - 16:25

  Hayranlara müjdeli haber iki yıl sonra geldi

  Michael Sheen ve David Tennant, fantastik drama Good Omens'in ikinci sezonu için geri dönüyor. Amazon, Neil Gaiman ve Terry Pratchett'in Good Omens: The Nice and Accurate Prophecies of Agnes Nutter, Witch, Assorted adlı kitabının drama uyarlamasının ikinci sezonunu, altı bölüm olarak sipariş etti. Başlangıçta bir mini dizi olarak planlanan yapım, hayranlarında yoğun isteğiyle bir sezon daha devam edecek.

  İkinci sezonun çekimleri bu yıl İskoçya'da başlayacak. Yeni sezon, orijinal kaynak materyalin ötesine geçen hikayeleri keşfedecek; Aziraphale ve Crowley, beklenmedik bir haberci şaşırtıcı bir gizemi ortaya çıkardığında Londra'nın Soho'sunda ölümlüler arasındaki kolay yaşama geri dönecekler. Amazon Studios'la genel bir anlaşması olan Gaiman, baş yapımcı olarak devam ediyor ve yönetmenliğe geri dönecek olan baş yapımcı Douglas Mackinnon'la birlikte ortak showrunnerlık yapacak.

  Rob Wilkins, John Finnemore ve BBC Studios Productions Komedi Başkanı Josh Cole da yürütücü yapımcılık yapacak. Finnemore, aynı zamanda Gaiman'la birlikte ortak yazar olarak görev yapacak. Good Omens, Amazon Studios, BBC Studios Productions, The Blank Corporation ve Narrativia tarafından çekildi. Jon Hamm, Nick Offerman, Jack Whitehall, Miranda Richardson, Adria Arjona, Michael McKeanAnna Maxwell Martin ve Mireille Enos'un da rol aldığı ilk sezon, Mayıs 2019'da gösterime girdi.

  Gaiman, "Good Omens'in yayımlanmasından bu yana otuz bir yıl geçti, yani Terry Pratchett ve benim Seattle'daki bir otel odasında, bir World Fantasy Convention'da kendi yataklarımıza uzanıp devam filmini çizmemizin üzerinden otuz iki yıl geçti. Dizide devam filminden bazı parçalar kullandım ve meleklerimizin geldiği yer orası. Terry artık burada değil ama o olduğunda, Good Omens'la ne yapmak istediğimizi ve hikayenin nereye gideceğini konuşmuştuk. Ve şimdi, BBC Studios ve Amazon sayesinde onu oraya götürebilirim.” dedi.

  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top