Hesabım
  Warner Bros. "Harry Potter and the Cursed Child" Filmi İçin Kolları Sıvadı!

  Warner Bros., Harry Potter serisini canlı tutmaya "Cursed Child" uyarlamasıyla devam etmek istiyor.

  .

  "Fantastik Canavarlar" serisinin geleceği belirsizliğini korurken, Warner Bros. Discovery CEO'su David Zaslav, stüdyo için "Harry Potter"ın öneminin ve değerinin gayet iyi farkında. Zaslav, geçtiğimiz haftalarda "J.K. Rowling ile bir şeyler yapmayı gerçekten çok istediğini" belirtmişti ancak bunun ne olduğu hakkında bir açıklama yapmamıştı.

  Puck News bugün, Warners film şefi Toby Emmerich'in 2020'nin başında, Rowling'in iş ortağı Neil Blair ile görüşmek için Londra'ya sessiz bir gezi yaptığını duyurdu. Emmerich, Rowling'in eserinden uyarlanan tiyatro oyunu "Harry Potter and the Cursed Child"ın iki filmlik sinema uyarlamasını yapmayı teklif etti. Planlara göre bu filmler, Fantastik Canavarlar'ın yakalayamadığı başarıyı yakalayacaktı. Ancak, Rowling ve ekibi bu fikri reddetti, çünkü buna evet demek yaratıcı kısmına yoğun bir şekilde dahil olduğu "Fantastik Canavarlar" serisinin başarısızlığını kabul etmek olacaktı.

  Sonrasındaysa işler değişti. Rowling, cinsiyetle ilgili yorumları nedeniyle iptal kültüründen nasibini alırken, "Fantastik Canavarlar" yıldızı Johnny Depp'i çevreleyen tüm boşanma skandalı ortaya çıktı. Hemen ardından da Zaslav ve Discovery, Warner Bros'u devraldı. Sonuçta,halen resmen açıklanmamış olsa da, beş filmlik bir seri olarak planlanan Fantastik Canavarlar'ın son iki filminin rafa kalkması bekleniyor. Şu anda geliştirilmekte olan hiçbir Harry Potter projesi olmamasının yanı sıra J.K. Rowling de sıkıntılı bir marka olarak değerlendiriliyor. Buna rağmen Harry Potter tüm dünyada popülerliğini korumaya devam ediyor.

  Puck News'taki habere göre, Zaslav'ın şimdiki planı "The Cursed Child" film uyarlamaları için bir kez daha Rowling'in kapısını çalarak şansını denemek. Aradan geçen sürede Fantastik Canavarlar'ın başarısızlığının net bir şekilde ortaya çıkmasının Rowling'i bu sefer ikna edebileceği düşünülüyor. Bu proje dışında, Warner Bros'un Harry Potter dünyasını canlı tutabilmek için elindeki tek seçenek tüm seriyi baştan çekmesi ki bu da imkansıza yakın bir seçenek olarak değerlendiriliyor. Her ne olursa olsun, 2025'ten önce herhangi bir Harry Potter yapımı görmemiz pek olası değil.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Back to Top