Hesabım
  "Black Adam"ın Gişedeki Kaybı Büyük Oldu
  6 Ara 2022 - 17:49

  Filmin zararının 100 milyon doları bulabileceği tahmin ediliyor.

  Warner Bros.

  Dwayne Johnson liderliğindeki DC Comics uyarlaması “Black Adam”, sinemalarda geçirdiği yedi haftanın ardından dünya çapında 387 milyon dolar hasılat elde etti.

  Yapımı 195 milyon dolara mal olan ve dünya çapında 80-100 milyon dolarlık pazarlama harcaması yapılan film vadettiği gibi DC evrenindeki 'güç hiyerarşisini' değiştirmek yerine gişede büyük bir kayıp yaşayacak gibi duruyor.

  Variety'nin raporu, filmin Warner Bros'u zarara uğratmaması için dünya çapında yaklaşık 600 milyon dolar kazanması gerektiğini gösteriyor. Ancak gişe uzmanları, "Black Adam"ın sinema gösterimini dünya çapında 400 milyon dolardan daha az bir hasılatla kapatacağını tahmin ediyor. Sonuç olarak, filmin gişede 50 ila 100 milyon dolar gibi bir zarar etmesi bekleniyor.

  Warner Bros yetkilileri bu rakamların gerçeği yansıtmadığını söylese de "Black Adam" çoktan yılın yüksek bütçeli ama gişede zarar eden diğer filmleri olan "Moonfall", "Strange World", "Lightyear" ve "Amsterdam"ın yanına yerleşti.

  DC karakterlerine dayanan filmlerden "The Batman" Mart ayında vizyona girmiş ve dünya çağında 770 milyon dolar kazanmıştı. "Black Adam" gibi az bilinen bir karakterin filminin bu hasılata yaklaşamaması doğal. Diğer yandan film, "Wonder Woman 1984" ve "The Suicide Squad"ın 170 milyon dolara yaklaşan küresel kazancını ikiye katladı.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top