Hesabım
  Jane Fonda, Sydney Sweeney Başrollü "Barbarella" Konusunda Endişeli

  1968 yapımı "Barbarella"da başrolü üstlenen Jane Fonda, yeniden çevrim konusunda pek hevesli değil...

  .

  Jane Fonda, Sydney Sweeney'nin yakında çıkacak olan "Barbarella" versiyonuyla ilgili endişelerini paylaştı. Roger Vadim'in yönettiği 1968 tarihli orijinal "Barbarella"da Fonda, kötü niyetli bir bilim adamını engelleyip yıkıcı Pozitronik Işını bulmak için Dünya hükumetinin görevine çıkan bir uzay gezginini canlandırdı.

  Film, Jean-Claude Forest'ın pornografik olarak nitelendirilerek o dönemde ortalığı karıştıran Fransız çizgi romanına dayanıyordu. Dekolte kıyafetler içindeki Barberalla karakteri sık sık karşılaştığı uzaylı ırklarla yattı ama sonunda Dynamic Entertainment projeye dahil olduğunda erotizm dozu düşürüldü.

  Birkaç ay önce Sony Pictures'ın bir yeniden çevrim projesi geliştirdiği ve başrolü "Euphoria" yıldızı Sydney Sweeney'nin üstleneceği ortaya çıktı. The Hollywood Reporter'a konuşan orijinal yıldız Jane Fonda, gelecek film hakkında endişe duyduğunu söyledi. Hollywood'da feminist bir öncü olan Fonda, cinsiyetçi doğası nedeniyle film hakkında isteksiz görünüyor.

  Jane Fonda yeniden çevrim hakkında ne düşündüğü sorulduğunda şunları söyledi: "[Bunu düşünmemeye çalışıyorum]... Çünkü ne olacağı konusunda endişeleniyorum. Bunu nasıl yapacağıma dair bir fikrim vardı ama [orijinal yapımcı] Dino De Laurentiis, o hayattayken bunu yapmazdı... Ama gerçekten feminist bir film olabilirdi."

  Barbarella, ilk gösterime girdiğinde eleştirmenler tarafından kötü karşılanırken, yıllar içinde bir kült klasiği haline geldi ve pop kültürü üzerinde ağır bir etkisi oldu. Bununla birlikte, kadınların basmakalıp temsiline ilişkin bazı eleştirileri her zaman aldı. Jane Fonda'nın seks sembolü imajının önünü açan da bu filmdi. Projeye bağlı resmi bir yazar veya yönetmen olmadığı için, aynı zamanda baş yapımcı olarak görev yapan Sweeney'nin Barbarella'ya modern bir dokunuş getirip getiremeyeceğini tahmin etmek şimdilik zor.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top