Hesabım
  Keanu Reeves: Constantine 2 İçin Yıllarca Yalvardım!

  "Constantine 2" için çalışmalar başladı...

  Warner Bros.

  Geçtiğimiz yılın en heyecan verici sinema haberlerinden biri, Keanu Reeves ve yönetmen Francis Lawrence'ın 2005 yapımı DC Comics uyarlaması “Constantine”in devam filmi için Warner Bros. Pictures'ta yeniden bir araya geldiklerinin duyurulmasıydı.

  Reeves, "Hellblazer" çizgi romanından şeytan kovucu ve iblis bilimci John Constantine karakterine hayat verdiği filmde, cennet ve cehennem arasındaki bir savaşa sıkışıp kalan bir kadına (Rachel Weisz) yardım etmeye çalışıyordu. Constantine zaman içinde Keanu Reeves'in en ikonik rollerinden biri oldu ve oyuncu da bu role gönülden bağlı olduğunu hiçbir zaman saklamadı.

  Keanu Reeves'li "Constantine 2" İlk Filmden Daha Sert Olacak

  Şimdi ortaya çıktı ki devam filmi için çalışmaların başlamasını da Keanu Reeves'in yıllar boyu süren çabaları sağlamış. Yaklaşan dördüncü "John Wick" filmi için Total Film dergisine konuşan Reeves'e, John Constantine karakterinin devam filminin gelmesine neden olan bitmemiş bir işi olup olmadığı soruldu. Reevs ise filmin çekilmesi için yıllarca Warners yöneticilerini zorlayanın kendisi olduğunu açıkladı:

  "Yarım kalmış bir iş miydi bilmiyorum ama kesinlikle sevdiğim bir roldü. Ve yönetmen Francis Lawrence'ın harika bir iş çıkardığını düşündüm. O karakteri oynamayı çok sevdim ve filmden gerçekten keyif aldım. [Oliver Twist'in sesini benimsiyor] 'Biraz daha alabilir miyim?' Neredeyse her yıl sormaya devam ettim, 'Lütfen yapabilir miyim?' derdim [ve] 'Hayır, hayır!' derlerdi."

  Reeves nihayet onay almayı başardığında ve Warners "evet" dediğinde ekip hemen film üstüne çalışmaya başladı. Şimdilik yalnızca hikaye oluşturulmaya çalışıyor dolayısyla proje çok erken aşamada. "Bunu sabırsızlıkla bekliyorum ve umarım gerçekleşebilir." diyen Reeves sözlerine "Bu işlerin nasıl yürüdüğünü bilemezsin. Ama kesinlikle bu rüyayı gerçekleştirmek için elimden gelenin en iyisini yapacağım." diye devam etti.

  Filmin senaryosunu, orijinal filmi de yazan Akiva Goldsman kaleme alacak. Goldsman aynı zamanda J.J. Abrams ve Hanna Minghella ile birlikte yapımcılığı da üstleniyor.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top