Hesabım
  Guy Ritchie "Sherlock Holmes 3"ün Gecikmesi İçin Robert Downey Jr.'ı Sorumlu Tuttu!

  "Dürüst olmak gerekirse bunu Robert'a bıraktım, bu işin başında olmak istedi..."

  Warner Bros.

  Robert Downey Jr'ın ikonik İngiliz dedektife hayat verdiği Sherlock Holmes filmlerini yöneten Guy Ritchie, yaklaşık 10 yıldır geliştirme aşamasında takılı kalan "Sherlock Holmes 3"ün neden geciktiğine dair fikirlerini paylaştı.

  Ritchie'nin yönettiği 2009 tarihli ilk film, oldukça olumlu eleştiriler aldı ve Downey Jr.'a Altın Küre kazandırarak iki dalda Oscar adaylığı elde etti. Toplamda 500 milyon doların üstünde kazanan film, eleştirel başarısına ekonomik başarıyı da ekleyince devam filmi kaçınılmaz oldu ve 2011 yılında "Sherlock Holmes: A Game of Shadows" geldi. Bu film de küresel çapta 543 milyon dolar kazanınca 3. film konuşulmaya başlandı, ancak ne yazık ki o tarihten bu yana film hakkında önemli bir gelişme yaşanmadı.

  Son filmi "Operation Fortune: Ruse de Guerre" hakkında Collider ile konuşurken Guy Ritchie'ye Sherlock Holmes 3'ün uzun süredir ertelenmesi hakkında sorular soruldu. Yönetmen, üçüncü filmle ilgisi olmadığını belirtmesine rağmen, Downey Jr.'ın filmlere dahil olmasını en büyük gecikme olarak gösterdi ve onun prodüksiyonun her yönü üzerindeki gözetimine dikkat çekti:

  "Dürüst olmak gerekirse, bunu Robert [Downey Jr.]'a bıraktım. Robert bu işin başında olmak istedi. Top kendi sahasında, yani senaryodan o sorumlu, her şeyden o sorumlu. Dahil olabileceğim bir zaman gelene kadar bu işten uzaklaştım."

  Daha öce Downey Jr., rol arkadaşı Jude Law ve yapımcılar Joel Silver ve Lionel Wigram da üçüncü filmin arayı nneden bu kadar açtığı hakkında konuşmuş ve mümkün olan en iyi senaryoyu beklediklerini belirtmişlerdi. "Sherlock Holmes: A Game of Shadows"un ilk filme göre daha az beğenilmesini göz önüne aldığımızda ekibin güçlü bir filmle geri dönmek isteği oldukça anlaşılabilir.

  Diğer yandani hiçbir zaman gecikmenin nedeni olarak gösterilmese de Downey Jr.'ın Iron Man olarak MCU'da rol alması da "Sherlock Holmes 3"ün çekilip çekilmeyeceği hakkında sorulara neden olmuştu. Downey Jr. artık Marvel filmlerinde rol almıyor ve "Sherlock Holmes 3" için müsait, ayrıca filmin rafa kalkmadığını gösteren bazı olumlu gelişmeler de yaşandı.

  Robert Downey Jr.'ın MCU'ya Dönüşü Artık Masada Değil!

  Paramount Pictures projeden ayrılan Guy Ritchie'nin yerine "Rocketman" yönetmeni Dexter Fletcher'i işe aldı ve 2020'nin sonlarında Downey Jr. ve eşinin Sherlock Holmes serisini HBO Max'teki yan TV şovlarını içerecek şekilde genişletmek için Warner Bros. ile birlikte çalışacakları açıklandı.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top