Hesabım
  Bilim Kurgu Çizgi Romanı "Alien Legion" Sinemaya Uyarlanıyor

  Marvel çizgi romanından uyarlanan filmi Warner Bros. için "Deadpool" yönetmeni Tim Miller yönetecek.

  Marvel Comics

  Warner Bros. Pictures, Marvel Comics'e ait bilim kurgu çizgi romanı “Alien Legion”ın film haklarını satın aldı ve bunu Star Wars gibi kapsamlı bir uzay operası serisine dönüştürmeyi planlıyor.

  1983 yılında Carl Potts, Alan Zelenetz ve Frank Cirocco tarafından yaratılan orijinal çizgi roman serisi, Fransız Ordusu'nun Yabancı Lejyonuna benzer bir galaktik barışı koruma gücüne kaydolan bir iş adamının oğlu Torie Montroc'u konu alıyordu. Lejyon, yılan benzeri Sarigar, dört kollu Meico ve yeşil renkli Juger Grimrod gibi diğer karakterlerle birlikte galaksinin dört bir yanından farklı uzaylı türlerinden oluşuyor.

  Aaron Ryder, Don Murphy ve Susan Montford projenin yapımcılığını üstlenirken, daha önce "Deadpool", "Terminator: Dark Fate" gibi filmlere imza atan Tim Miller yönetmen koltuğuna oturacak. Şimdilik herhangi bir oyuncu projeye dahil olmadı.

  Hollywood stüdyoları uzun zamandır Alien Legion uyarlamasının haklarının peşinde koşuyor ve Angry Films de yıllardır projeyi sonuçlandırmaya çalışıyor. Murphy ve Montford, 2002'de Dimension Films'te bir uyarlama hazırladıklarında bu hedefe neredeyse ulaşmışlardı, ancak bu hiçbir zaman sonuç vermedi.

  Bir noktada, süper yapımcı Jerry Bruckheimer filmi Disney için yönetmeye çalıştı ve hatta "Game of Thrones"un David Benioff'u bir senaryo yazmıştı; ancak Dimension'da olduğu gibi, müzakereler sonunda başarısızlıkla sonuçlandı.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Back to Top