Hesabım
  Jodie Foster, Prenses Leia Rolünü Nasıl Kaybetti?

  Star Wars'ta Prenses Leia'yı canlandırmak için yarışan Foster, bu rolü neden kaçırdığını açıkladı.

  .

  Yakın zamanda çıkan Netflix filmi "Nyad" ve "True Detective: Night Country" ile yeniden ekranlarımıza konuk olan 2 Oscar'lı oyuncu Jodie Foster'ın, Yıldız Savaşları'nın Prenses Leia'sı olabileceğini biliyor muydunuz?

  Oyuncu 1977 tarihli ilk "Star Wars" filminde Leia Organa rolü için adaylar arasındaydı ancak rol sonunda, karakteri ikonik hale getiren Carrie Fisher'a gitti. Peki Foster rolü nasıl kaybetti? Jimmy Fallon'ın The Tonight Show'una katılan yıldız oyuncu, zamanında Prenses Leia rolünü oynama olasılığı olup olmadığı sorulduğunda şu yanıtı verdi:

  "Evet. Öyleydim, evet. Daha genç bir Prenses Leia'yı istiyorlardı ama bir anlaşmazlık yaşadım. Bir Disney filmi çekiyordum ve Disney filminden çekilmek istemedim çünkü zaten sözleşmem vardı. Yani ben yapmadım. Ve harika bir iş çıkardılar. Ne kadar iyi olurdum bilmiyorum."

  Foster o dönemde henüz 15 yaşında bile değildi, Fisher ise 20 yaşındaydı. Foster'dan gelen bu güncelleme, Foster'ın o zamanlar rolü kaçırmasına neden olan Disney'in, şu anda Lucasfilm'in ve dolayısıyla Star Wars'un da sahibi olmasıyla ironik bir hal alıyor.

  Jodie Foster kadar yetenekli bir oyuncu kesinlikle harika bir Prenses Leia yaratabilirdi ama Carrie Fisher'ı kadroya almanın mükemmel bir seçim olduğu şüphesiz ki kanıtlandı. Leia yalnızca en iyi Star Wars filmlerinde rol oynamakla kalmıyor, aynı zamanda, Alderaan Prensesi'nin mükemmel bir şekilde temsil ettiği gücü, ruhu, kararlılığı ve yüreği temsil ediyordu.

  İster orijinal üçlemede ister tartışmalı devam filmlerinde olsun, Carrie Fisher'ın Leia'yı canlandırması her zaman Star Wars'un çok çok uzaklardaki uçsuz bucaksız galaksisindeki en parlak kıvılcımlardan biriydi.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Back to Top