Hesabım
  FOX Neden NOW Oldu?

  Fox’un geçtiğimiz haftalarda duyurulan isim değişikliği gerçekleşti.

  NOW

  Fox TV'nin geçtiğimiz haftalarda duyurulan isim değişikliği, dün akşam gerçekleşti. The Walt Disney Company Türkiye Genel Müdürü Cenk Soner ve Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk, isim değişikliğinin gerçekleşeceği dakikalarda FOX Ana Haber’de Selçuk Tepeli’nin konuğu oldular ve saatler 19.45’i gösterdiğinde kanalın isim değişikliği canlı yayında gerçekleşti, ekrandaki logo NOW’a dönüştü.

  Soner, kanalın yayın politikalarında hiçbir değişiklik olmayacağını, değişimin sadece kanalın ismiyle sınırlı olacağını konuşmaları sırasında yeniden vurguladı. FOX, bundan böyle yeni adı “NOW” ile, aynı samimiyet ve aynı heyecanla milyonlarca izleyiciyi ekran başına kilitlemeye devam edecek.

  İsim değişikliği neden gerçekleşti?

  Walt Disney Company’nin Türkiye’de 24 Şubat 2007’de kurduğu FOX TV, uzun süredir yayın hayatına devam ediyor ancak Disney’in aldığı isim hakkının dolması nedeniyle FOX, yayın yaptığı ülkelerde FX ve Star Channel olarak isim değişikliğine gitmek zorunda kaldı. Türkiye’de zaten FX ve Star TV olduğu için, FOX TV, Türkiye'ye özel olarak "NOW" adını aldı. İngilizce bir kelime olan now, "şimdi", "şu anda" anlamlarına geliyor.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Back to Top