Hesabım
  "Joker: Folie à Deux"dan Yeni Görseller: Film Müzikal Olmayabilir

  Yönetmen Todd Phillips filmden yeni görseller paylaşırken, görüntü yönetmeni filmin "başlı başına" bir müzikal olmadığını açıkladı.

  .

  Todd Phillips'in merakla beklenen "Joker: Folie a Deux" filminde, Joaquin Phoenix kendisine Oscar kazandıran Arthur Fleck rolüne geri dönecek. Neredeyse tamamının Gotham City'deki Arkham Asylum'da geçeceği söylenen filmin müzikal olacağı da uzun zamandır konuşuluyor.

  Lady Gaga'nın Harley Quinn rolüne dahil edilmesi, filmin tam anlamıyla bir müzikal olduğu fikrini destekledi. Aynı şekilde filmin görsel ilhamının Francis Ford Coppola'nın gösterişli müzikali "One from the Heart"tan alındığına yönelik tartışma ve ilk tanıtım materyallerinin Hollywood'un klasik dönem müzikallerine gönderme yapması da bu fikri pekiştirdi.

  Ancak filmin görüntü yönetmeni Lawrence Sher'e göre, film "tam anlamıyla" bir müzikal değil. Fransa'da çevrimiçi bir Masterclass'a katılan Sher'e göre "Joker" devam filmi içinde sadece müzik olan bir film ve dolayısıyla ilk filmden pek de farklı değil:

  "Biraz müzik var. Bu başlı başına bir müzikal değil ama sanki... içinde sadece müzik var, hepsi bu. Müzik filmin ve karakterlerin bir parçası ama bunun müzikal olup olmadığını bilmiyorum. Ama evet müzik var. Ama ilk ‘Joker’de de çok fazla müzik var. Sanki… aslında ilk Joker'de yapmadığımız şeyler vardı ve bunlar bir dereceye kadar ikinci Joker'in DNA'sının parçasıydı."

  Yapımın bestecisi Hildur Gudnadótti de Eylül ayında verdiği bir röportajda "Tek söyleyebileceğim çok fazla müzik olacağı. Tüm söyleyebileceğim bu." demişti.

  4 Ekim 2024'te vizyona girecek olan filmde Phoenix'in ve Lady Gaga'nın yanı sıra Zazie Beetz, Catherine Keener, Brendan Gleeson ve Jacob Lofland rol alıyor. Yönetmen Todd Phillips, filmden Sevgililer Günü'ne özel yeni görseller paylaşırken, merakla beklenen fragmanın Nisan ayında geleceğini duyurdu.

  .
  .

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Back to Top