Hesabım
  Christopher Nolan "Godzilla Minus One" Filmini Övgülere Boğdu

  Christopher Nolan, "Oppenheimer"ın Japonya gösterimi öncesinde yönetmen Takashi Yamazaki ile bir araya geldi.

  Toho

  Geçen yılın sürpriz başarılarından biri Japon stüdyosu Toho'nun "Godzilla Minus One" filmi oldu. Kendi ülkesi dışında büyük beğeni toplayan ve gişe rekorları kıran film, En İyi Görsel Efekt Oscar'ının da sahibi oldu.

  "Godizlla Minus One" Steven Spielberg'den Guillermo del Toro'ya kadar çok sayıda film yapımcısı tarafından övgüyle karşılandıktan sonra, "Oppenheimer" ile En İyi Yönetmen Oscar ödülünün sahibi olan Christopher Nolan'ı da hayran listesine kattı.

  "Oppenheimer" İkinci Dünya Savaşı'nın sonunda Japonya'ya atılan atom bombasının yapım sürecini anlatırken, Takashi Yamazaki tarafından yönetilen "Godzilla Minus One" bombadan sonraki yıkımı ele alıyor.

  "Oppenheimer"ın Japonya'da vizyon girmesinden önce tanıtım için bir araya gelen iki yönetmen, birbirlerinin filmleri hakkında sohbet etti. Filme hayranlığını dile getiren Nolan şunları söyledi:

  "Godzilla Minus One'ı izledim ve muhteşem bir film olduğunu düşündüm. Çok heyecan verici olduğunu düşündüm. Açıkçası çok güzel yapılmış ve mekaniği çok etkileyici. Çok heyecan verici ama aynı zamanda önceki filminiz The Eternal Zero'nun ruhunu büyük ölçüde yansıtıyor. Ana hikaye Godzilla olmasına rağmen, ana hikayeyi çevreleyen konular etrafında bir derinliğe sahipti ve eğlenceli ve heyecan verici bir film. Ayrıca karakterlerin harika derinlikleri vardı. ve gerçekten takdir ettiğim harika bir tarih anlayışı vardı."

  Proje, yüzlerce ayrıntılı görsel efekt içermesine rağmen yalnızca 12-15 milyon dolar gibi duyulmamış çapta düşük bir bütçeyle yapıldı ve dünya çapında gişede 107 milyon doların üzerinde hasılat elde etti.

  Yamazaki daha önce Nolan'ın "Oppenheimer" filmine yanıt olarak, tasvir edilen olayların Japon karşılığını sunan bir film yapabileceğini ima etmişti. Böyle bir yapılması durumunda ne hissedeceği sorulduğunda Nolan şunları söyledi:

  "Buna yanıt vermek için Yamazaki'den daha iyi bir yönetmen düşünemiyorum, bu yüzden bunun mükemmel bir öneri olduğunu düşünüyorum. Gelecekte ne yapacağınızı her zaman merak ediyorum."

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Back to Top