Hesabım
  "Joker" Devam Filmi Hakkında Yeni Müzikal Detaylar Ortaya Çıktı

  "Joker: Folie à Deux" 4 Ekim'de sinemalarda!

  Warner Bros.

  Todd Phillips'in yönettiği, Joaquin Phoenix'in başrolünü üstlendiği "Joker" devam filmi "Joker: Folie à Deux", oyuncu kadrosuna Harley Quinn rolüyle Lady Gaga'nın katılması ve filmin müzikal olacağının söylenmesiyle büyük bir merak oluşturdu.

  Hayranların müzikal bir Joker filmine yönelik tepkileri karışıktı, filmin görüntü yönetmeni Lawrence Sher ise Şubat ayında katıldığı bir eğitimde, filmin "tam anlamıyla" bir müzikal olmadığını belirtmişti. Hem Sher hem de filmin bestecisi Hildur Guðnadóttir tarafından vurgulanan nokta filmin içinde çok fazla müzik olduğuydu.

  Şimdi "Joker" devam filminin müzikal olup olmadığı konusundaki merakları giderebilecek daha net bir açıklamaya sahibiz. Variety'nin filmde çalışan kaynaklardan aktardığına göre, "Joker: Folie à Deux", en az 15 çok iyi bilinen şarkının yorumlandığı bir "jukebox müzikali" (müzik kutusu müzikali) olacak.

  Bu şarkılardan birinin 1953 yapımı “The Band Wagon” müzikalinden “That’s Entertainment” olacağı biliniyor. Projenin herhangi bir orijinal şarkı içerip içermeyeceği ya da herhangi bir Lady Gaga şarkısının yer alıp almadığı şu anda bilinmiyor. Ancak "Oppenheimer"ın Oscar ödüllü besteci Hildur Guðnadóttir, her şarkıya "kendine özgü, unutulmaz [müzik] ipuçlarını" ekleyecek.

  Başrollerde Joaquin Phoenix, Lady Gaga, Zazie Beetz, Catherine Keener ve Brendan Gleeson yer alırken, Phillips senaryoda Scott Silver ile işbirliği yaptı. Devam filminin bütçesinin, orijinal filmi üçe katlayarak 200 milyon dolara yaklaştığı bildirildi.

  “Joker: Folie à Deux”un 4 Ekim'de sinemalarda gösterime girmesi planlanıyor.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Back to Top