Hesabım
  "Beterböcek Beterböcek"in Yeni Posteri Yayınlandı: "Ezelden Beri Bu Anı Bekliyordunuz"

  36 yıl aradan sonra gelen "Beetlejuice" devam filmiyle Tim Burton ve Michael Keaton geri dönüyor.

  Beterböcek geri döndü! Efsanevi yönetmen Tim Burton’ın 1988 tarihli doğaüstü komedi filmi "Beterböcek"in (Beetlejuice) devam filmi "Beterböcek Beterböcek"in (Beetlejuice Beetlejuice) yeni posteri yayınlandı. Film 6 Eylül'de sinemalarda!

  Warner Bros.

  Orijinal kadroda Beterböcek karakteriyle hafızalara kazınan Michael Keaton rolüne tekrar bürünürken, Lydia Deetz ve Delia Deetz olarak Winona Ryder ile Catherine O'Hara da geri dönüyor. Devam filminde kadroya Monica Bellucci, Jenna Ortega, Willem Dafoe ve Justin Theroux gibi yeni isimler eklendi.

  Posterde yüzünü göremediğimiz Beterböcek, ikonik çizgili takım elbisesiyle, orijinal filmden hatırlanabilecek Araf'taki bekleme odasını hatırlatan bir odada oturuken yer alıyor ve "Ezelden Beri Bu Anı Bekliyordunuz" sloganı yer alıyor.

  15 milyon dolarlık bir bütçeyle çekilen ve dünya çapında 75 milyon dolar hasılat elde eden "Beterböcek"in 1989'da En İyi Makyaj Akademi Ödülünü almıştı. Devam filminde de orijinal yapıma sadık kalınarak makyaj efektleri, pratik efektler ve kuklalar kullanıldı.

  Beterböcek Beterböcek’in konusu ne?

  Beklenmedik bir aile trajedisinin ardından, Deetz ailesinin üç nesli Winter River'daki evlerine geri döner. Betertböcek'in hâlâ peşini bırakmadığı Lydia'nın hayatı, asi genç kızı Astrid'in tavan arasındaki gizemli kasaba maketini keşfetmesi ve Öbür Dünya'ya açılan kapının kazara açılmasıyla altüst olur. Her iki âlemde de sorunlar baş gösterirken, birinin Beterböcek'in adını üç kez söylemesi ve yaramaz iblisin kendi tarzı karmaşayı ortaya çıkarmak için geri dönmesi artık an meselesidir.

  Senaryosu Alfred Gough ve Miles Millar tarafından yazılan filmin yaratıcı ekibi arasında görüntü yönetmeni Haris Zambarloukos, yapım tasarımcısı Mark Scruton, kurgucu Jay Prychidny, Oscar ödüllü kostüm tasarımcısı Colleen Atwood, Oscar ödüllü canavar efektleri ve özel makyaj FX yaratıcı sorumlusu Neal Scanlan, Oscar adayı besteci Danny Elfman ve Oscar ödüllü saç ve makyaj tasarımcısı Christine Blundell var.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Back to Top