Hesabım
  Dune'un Devam Filmi Geleceği Kesinleşti!
  Yazar: Özlem Yenilmez — 26 Eki 2021 - 19:00

  Dune: Part II yolda!

  Dünya çapında başarıya imza atan ve herkesin sinemalara yeniden taşınmasını sağlayan Dune'a devam filminin çekileceği resmiyet kazandı. Dune: Part II'nun geleceği Denis Villeneuve ve serinin başrol oyuncusu Timothee Chalamet tarafından onaylandı.

  Denis Villeneuve, Dune: Part II hakkında şu sözleri sarf etti: "Legendary'den Dune: Part II ile resmi olarak devam edeceğimiz haberini yeni aldım. Frank Herbert'in Dune'unu uyarlamak benim hayalimdi ve hayranlara, oyuncu kadrosuna, ekibe, Legendary ve Warner Bros'a bu hayali destekledikleri için teşekkür ederim. Bu yalnızca başlangıç." Dune: Part II'nin vizyon tarihi 20 Ekim 2023 olarak belirlendi.

  Çöl Gezegeni filmi, izleyenleri Frank Herbert'ün yazarı olduğu serinin hayranlarını ve kitapları okumayanlar olarak ikiye ayırdı. Kitapların politik yönünü geride bırakmayı tercih eden Villeneuve'un, Dune'un muhteşem dünyasını görsel olarak tasvir etmeye ağırlık verdiği görülüyordu.

  Uzak bir gelecekte geçen "Dune", ailesi çöl gezegeni Arrakis’in kontrolüne sahip olan Paul Atreides’in hikayesini anlatıyor. Galaksinin farklı noktalarındaki gezegenler, rakip feodal aileler tarafından yönetilmektedir. Çok değerli bir kaynağın tek üreticisi olan çöl gezegeni Arrakis'in kontrolü asil aileler arasında son derece talep görmektedir. "Baharat" adı verilen bu kaynak, yüksek bilinç ve uzun bir yaşam süresi sunarken, beraberinde çok ciddi yan etkileri de getirmektedir. Ayrıca yıldızlararası yollarda gezinmeye yardımcı olan kaynak da bu "baharat"tır. Bu kaynağı elde etmek isteyen feodal rakiplerden Harkonen ailesi tarafından Paul ve ailesine tuzak kurulur. Bu tuzağın sonucunda Paul'un ailesi darmadağın olarak firari hale gelir. Paul, ailesinin Arrakis kontrolünü yeniden kazanması için bir isyan başlatırken, tüm evrenin seyrini değiştirebilme ihtimalini yakalayacaktır.

  Dune'un kadrosunda Timothée ChalametRebecca FergusonOscar IsaacJosh BrolinStellan SkarsgårdDave BautistaSharon Duncan BrewsterStephen McKinley HendersonZendayaChang ChenDavid DastmalchianCharlotte RamplingJason Momoa ve Javier Bardem yer alıyor. Film, vizyondaki yerini bir süre daha koruyacak gibi görünüyor. Aynı zamanda HBO Max üzerinden izlenebiliyor.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top