Hesabım
  Fransız Yapımı ''Üç Silahşörler'' Filmlerinin Vizyon Tarihi Açıklandı
  Yazar: Özden Sevgi Diler — 25 Kas 2021 - 07:44

  İki film halinde yayınlanacak serinin oyuncu kadrsounda Eva Green, Vincent Cassel, Lyna Khoudri, Vicky Krieps gibi isimler yer alıyor.

  Alexander Dumas'ın defalarca sinemaya ve televizyona uyarlanan romanı Üç Silahşörler, bu sefer Fransız yapımı iki filmlik bir seri olarak geliyor. İsimleri ''Üç Silahşörler: D'Artagnan'' ( Les Trois Mousquetaires: D'Artagnan) ve ''Üç Silahşörler: Milady'' (Les Trois Mousquetaires: Milady) olarak açıklanan filmleri Martin Bourboulon yönetiyor. Filmlerin senaryosunu da Bourboulon ile Matthieu Delaporte kaleme aldı.

  Serinin filmleri ara verilmeden, peşpeşe çekilecek. Geçtiğimiz yaz başlayan çekimlerin yedi ay içinde tamamlanması bekleniyor. Fransız yapım şirketi Pathe, filmlerin Nisan 2023 ve Aralık 2023 tarihinde vizyona gireceğini açıkladı.

  Seride D'Artagnan'ı Vincent Cassel, Milady karakterini ise Eva Green canlandıracak. Ayrıca, son olarak The French Dispatch filminde yer alan Lyna Khoudri; Phantom Thread, Old, Colonia gibi yapımlarda yer alan Vicky Krieps; geçtiğimiz haftalarda vizyona giren Woody Allen filmi Rifkin's Festival'da oynayan Louis Garrel; Mood Indigo, All The Money In The World, The Beat That My Heart Skipped gibi filmlerde öne çıkan Romain Duris; ve The Queen's Gambit dizisinde izlediğimiz Jacob Fortune-Lloyd da serinin oyuncu kadrosunda yer alıyor. 

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top