Hesabım
  ''The Tragedy of Macbeth''ten Teaser!
  Yazar: Özden Sevgi Diler — 26 Kas 2021 - 08:23

  Joel Coen tarafından yönetilen Shakespeare uyarlamasından teaser fragman yayınlandı.

  Joel Coen'in, William Shakespeare'nin Macbeth adlı tiyatro eserinden uyarladığı film The Tragedy of Macbeth'in teaser fragmanı yayınlandı. Başrollerinde 4 kez Oscar ödülü kazanan Frances McDormand ve 2 Oscar ödüllü Denzel Washington'ın yer aldığı filmin kadrosunda ayrıca Brendan Gleeson, Alex Hassel, Bertie Carvel, Corey Hawkins, Harry MellingKathryn Hunter gibi isimler yer alıyor. 

  Shakespeare'in cinayet, delilik, hırs ve öfkeli kurnazlık hikayesinin cesur ve şiddetli bir uyarlaması olarak tanımlanan The Tragedy of Machbeth, Joel Coen'in kardeşi Ethan Coen'den ayrı olarak, tek başına yazdığı ve yönettiği ilk film olma özelliğini taşıyor. Ayrıca film, Joel Coen ve eşi Frances McDormand'ın birlikte çalıştıkları dokuzuncu proje. Tamamen siyah beyaz çekilen film dünya prömiyerini geçtiğimiz Eylül ayında 59. New York Film Festivali'nde yapmıştı. 

  Apple TV + ve A24'ün yapımcılığını üstlendiği film, 25 Aralık'ta ABD'de sınırlı sayıdaki sinema salonunda gösterime girecek ve 14 Ocak'ta Apple TV +'ta yayınlanacak.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top