Hesabım
  Tom Holland, Sony'nin Yeni Biyografi Filminde Fred Astaire'i Canlandıracak
  Yazar: Özden Sevgi Diler — 7 Ara 2021 - 12:29

  Spider-Man: No Way Home ile izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan Tom Holland, Sony ile yeni bir film anlaşmasına imza attı. Holland filmde oyuncu, dansçı ve şarkıcı Fred Astaire'i canlandıracak.

  Marvel'ın sevilen süper kahramanı Spider-Man'i canlandıran genç oyuncu Tom Holland, Sony ile yeni bir film anlaşmasına imza attı. Henüz ismi belli olmayan biyografik film Fred Astaire'in hayatını anlatacak.

  Sinema tarihinin en iyi dansçısı olarak anılan Fred Astaire, 1930'larda ve 1940'larda, özellikle Ginger Rogers ile birlikte başrolü paylaştığı müzikallerle sinema tarihine geçen bir isim. Amerikan Film Enstitüsü'ne göre, Klasik Hollywood döneminin en büyük beşinci yıldızı olan Astaire'in öne çıkan filmleri arasında 1935 yapımı Top Hat, 1937 yapımı Shall We Dance, 1942 yapımı Holiday Inn ve 1957 yılında Audrey Hepburn ile başrolü paylaştığı Funny Face sayılabilir.

  Tom Holland, oyunculuğa sahnede başladı ve 12 - 14 yaşları arasındayken Londra'da Billy Elliot müzikalinde, Billy Elliot karakterini canlandırdı. Bu rolü verecekleri oyuncuyu bulabilmek için bütün İngiltere'yi dolaşan yapımcılar, o sıralarda henüz 10 yaşında olan Tom'u, Richmond Dans Festivali'nde kendi dansını sergilerken keşfettiler. Sokak dansıyla ilgilenen Tom Holland, müzikalde rol alabilmek için bale dersleri de aldı. Genç oyuncunun dans geçmişi, onu Fred Astaire rolü için mükemmel aday haline getiriyor.

  Sosyal medyada paylaştığı dans videolarıyla viral olan Tom Holland, 2017 yılında Amerikan televizyon şovu ''Lip Sync Battle''a da katılmış ve dans yeteneği ile herkesi büyüleyerek çok konuşulan bir performansa imza atmıştı. Holland, bu programdaki dansına, yine bir müzikal starı olan Gene Kelly'nin Singin' in the Rain filmindeki ikonik dansıyla başlamıştı. 

  Projenin yapımcılığını, Spider-Man filmlerinin de yapımcılığını üstlenen ve geçtiğimiz günlerde Sony'nin Tom Holland ile yeni bir Spider-Man üçlemesi daha yapacağını açıklayan Amy Pascal üstleniyor. Filmin senaryosunu yazacak isim ve kimin yöneteceği henüz belli değil. 

  Sony'nin Tom Holland'lı Fred Astaire biyografisinin yanı sıra, Amazon da Fred & Ginger adlı bir film yapmaya hazırlanıyor. Amazon'un filminde Fred Astaire'i Billy Elliot, JumperFantastic Four gibi filmlerden tanıdığımız Jamie Bell; Ginger Rogers'ı ise LeftoversOnce Upon a Time in Hollywood gibi yapımlarda yer alan Margaret Qualley canlandıracak.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top