Hesabım
  "Çığlık" Serisi Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz 20 İlginç Bilgi
  Yazar: Özden Sevgi Diler — 14 Oca 2022 - 07:45

  Korku efsanesi Çığlık, 11 yılın ardından sonra geri dönüyor!

  1996 yılında Wes Craven tarafından yönetilen Çığlık filmi kısa zamanda bir korku klasiğine dönüştü. İlerleyen yıllarda devam filmleri de çekilen Çığlık serisi, 2011 yapımı Çığlık 4'ün ardından devam etmedi. Aslında Çığlık 4 ile yeni bir üçlemenin başlaması planlanıyordu fakat, Craven'in 2015 yılındaki ölümünden sonra bu proje rafa kalktı.

  Aradan geçen 11 yılın ardından gelen beşinci Çığlık filmi, bu hafta sinemalarda izleyici ile buluşuyor. James Vanderbilt ve Guy Busick tarafından yazılan, Matt Bettinelli-Olpin ve Tyler Gillett tarafından yönetilen  beşinci film "Çığlık"ta, eski filmlerin senaristi Kevin Williamson da yürütücü yapımcı olarak görev alıyor.

  Filmde eski rolleriyle geri dönen Neve CampbellCourtney Cox ve David Arquette'nin yanı sıra Jenna OrtegaMelissa BarreraJack QuaidJasmin Savoy BrownMikey MadisonMason GoodingKyle GallnerSonia Ammar ve Dylan Minnette gibi yeni isimler de rol alıyor.

  Serinin izlenme rekorunu kırması beklenen Çığlık hakkındaki ilk eleştiriler ve yorumlar oldukça olumlu. Serinin hayranları ve korku filmi severler Woodsboro'ya dönmek için heyecanlanıyor. Biz de bu heyecanı paylaşmak için Çığlık serisiyle ilgili ilginç bilgileri derledik.

  İşte Çığlık serisi hakkında muhtemelen bilmediğiniz 20 ilginç bilgi...
  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top