Hesabım
  "Kirpi Sonic 2" Açılış Rekoru Kırarak ABD Gişesinin Bir Numarasına Yerleşti!
  Yazar: Özden Sevgi Diler — 11 Nis 2022 - 08:54

  Geçen haftanın gişe lideri "Morbius" ise %74'lük tarihi bir düşüş kaydetti.

  2020 yapımı macera ve aile filmi "Kirpi Sonic"in devam halkası olan "Kirpi Sonic 2" vizyondaki ilk hafta sonunda 71 milyon dolarlık başarılı bir gişe hasılatı elde ederek ABD gişesinin zirvesine yerleşti. Film böylece, serinin önceki filminin açılış rekorunu da kırmış oldu. "Kirpi Sonic 2" 71 milyon dolarlık açılış hasılatıyla, video oyunlarından uyarlanan filmler arasında en yüksek açılış yapan film konumuna yerleşti. Bu rekor daha önce 58 milyon dolar ile "Kirpi Sonic" filmindeydi.  

  Geçen hafta 39 milyon dolarlık gişe hasılatıyla açılış yapan ve gişenin bir numarasında yer alan "Morbius" ise %74'lük tarihibir düşüş yaşayarak yalnızca 10.2 milyon dolar kazandı. Eleştirmenlerden ve izleyicilerden olumsuz yorumlar alan film bu hafta gişenin ikinci sırasında yer alıyor.

  ABD gişesinin üçüncü sırasında 9.2 milyon dolar ile "Kayıp Şehir" bulunuyor. Sandra Bullock, Channing Tatum, Daniel Radcliffe'in yanı sıra konuk oyuncu olarak Brad Pitt'in de yer aldığı aksiyon komedisi toplamda 69 milyon dolar hasılat elde etti.

  Michael Bay imzalı, başrolünde Jake Gyllenhaal'un yer aldığı aksiyon ve gerilim filmi "Ambulans" 8.7 milyon dolar açılış hasılatına imza atarak gişenin dördüncü sırasına yerleşti. Filmin ABD'deki gişe performansı bu şekilde devam edeceği tahmin ediliyor. Dolayısıyla "Ambulans" kar edebilmek için ABD dışındaki pazarlara güvenmek durumunda kalacak. 

  ABD gişesinin bu haftaki ilk beşini tamamlayan film, vizyondaki altıncı haftasını geçiren Robert Pattinson'lı "The Batman" oluyor. Hafta sonunda 6.6 milyon dolar kazanan filmin toplam gişe hasılatı 360 milyon dolara yaklaştı. 

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top