Hesabım
  "Top Gun: Maverick"teki Iceman Hikayesi Val Kilmer'ın Fikriymiş

  Yönetmen Joseph Kosinski, "Top Gun: Maverick"teki Iceman hikayesinin, karakteri canlandıran Val Kilmer tarafından önerildiğini anlattı.

  Joseph Kosinski tarafından yönetilen "Top Gun: Maverick"te, ikonik rolüne 36 yıl sonra geri dönen tek isim Tom Cruise değildi. 1986 tarihli orijinal filmde Tom "Iceman" Kazansky karakterine hayat veren Val Kilmer da yıllar sonra "Top Gun: Maverick" ile izleyici karşısına çıkarak sevenlerine duygu dolu anlar yaşattı. 

  Devam filminde, Tom Cruise'un canlandırdığı Pete "Maverick" Mitchell karakterinin, donanmanın en seçkin pilotlarını son derece tehlikeli bir görece hazırlamak için, bu kez bir eğitmen olarak TOPGUN'a geri döndüğünü görüyoruz. Maverick'in eğitmesi gereken pilotlardan biri, ilk filmde hayatını kaybeden arkadaşı Nick "Goose" Bradshaw'ın (Anthony Edwards) oğlu Bradley "Rooster" Bradshaw (Miles Teller). Fakat devam filminin ilk filmle kurduğu bağ yalnızca bununla sınırlı değil. "Top Gun: Maverick", Maverick ile Iceman arasındaki dostluğu da ele alıyor.

  Yönetmen Joseph Kosinski, Iceman karakterini filme nasıl dahil edecekleri konusundaki fikrin Val Kilmer'dan çıktığını açıkladı. Kosinski, USA Today ile gerçekleştirdiği röportajda, Val Kilmer'ın Iceman'in "yüksek rütbeli bir akıl hocası" oynamasını önerdiğini ve herkesin bu fikri beğendiğini anlattı.

  Val Kilmer ise bu fikrinin arkasında, Iceman'i çok sevdiği kariyerinde böyle yüksek bir başarıya ulaşmış olarak görmenin güzel olacağını düşündüğünü, bunun başarılı bir hikaye arkı olduğunu ve yeniden Tom (Cruise) ile birlikte olmanın çok heyecan verici olduğunu belirtti. 

  "Top Gun Maverick"te, ilk filmin sonunda, aralarındaki gerginliği yenmeyi başaran ikilinin aradan geçen yıllarda sıkı dostlar haline geldiğini görüyoruz. Maverick'in aksine, Iceman yıllar içinde yükselerek Donanma Kaptanı olmuş. Daha sonra ortaya çıktığı üzere, Maverick'i her zaman koruyup kollayan ve TOPGUN'daki göreve getiren de oymuş.  

  Uzun zamandır gırtlak kanseriyle mücadele eden ve hastalığa bağlı olarak sesini kaybeden Val Kilmer'ı filmde görmek seyircilere duygusal anlar yaşattı. Kilmer'ın filmde duyduğumuz sesi ise yapay zeka teknolojisi tarafından yaratıldı. 

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Back to Top