Hesabım
  Adam Wingard "Face/Off 2" İçin Nicolas Cage'i Geri İstiyor

  "Face/Off" devam filmi için senaryo çalışmalarına başlayan Wingard "O, yeniden Hollywood'un en ateşli aktörlerinden biri" diyerek Nicolas Cage'i filmde görmek istediğini söyledi.

  John Woo'nun Nicolas Cage ve John Travolta'lı, 1997 tarihli aksiyon klasiği "Face/Off"un (Yüz Yüze) devam filmi için hazırlıklar başladı. Filmi yönetecek olan Adam Wingard (Godzilla vs. Kong, Katliam Gecesi), devam filmi için Nicolas Cage'i geri istediğini açıkladı.

  Oscar ödüllü Nicolas Cage, uzun bir süre pek beğenilmeyen filmlerde rol aldıktan sonra, son dönemde eleştirmenlerce beğenilen "Mandy", "Pig", "The Unbearable Weight of Massive Talent" gibi bir dizi hit filmle sinemayı bir kez daha ele geçirdi ve Hollywood'da dikkatleri üzerine çekti.

  Nicolas Cage; Ari AsterRobert Eggers ve Christopher Nolan gibi isimlerle işbirliği yapmayı umduğunu belirtiyor - aralarından kim hayır diyebilir ki? - ve ufukta olası bir müzikal ve komedi filmleri olduğunu belirtiyor. Dolayısıyla "Face/Off 2" için de mükemmel bir zaman gibi görünüyor.

  Empire dergisi ile bir röportaj gerçekleştiren Wingard, senaryo üzerindeki çalışmaların sürdüğünü ve herkes "tamam, işte oldu" diyene kadar herhangi bir paylaşım yapmayı planlamadıklarını açıkladı. Yönetmen ayrıca, "Face/Off 2"nin üstünde çalıştığı en zor proje olduğunu ve devam filminin, ilk filmin mirasına uygun olması için üzerinde çok fazla baskı olduğunu da belirtti. 

  Wingard, Cage ile ilgili olarak ise şunları söyledi: ""Sadece böyle bir an yaşıyor. 'Pig' çıkmadan önce bile bunu bir Nicolas Cage filmi olarak gördük. Artık bu tamamen açık bir yol haline geldi. Birkaç yıl önce, stüdyo belki seksi, genç, geleceği parlak bir aktör isterdi. Şimdi, Nicolas Cage yeniden Hollywood'un en ateşli aktörlerinden biri."

  Diğer yandan Nicolas Cage de daha önceki açıklamalarında, devam filminde yer almaya hazır olduğunu dile getirmişti. Cage, ComicBook ile gerçekleştiridiği bir röportajda "Bir Face/Off devam filmi hakkında konuşabilirim çünkü ilk Face/Off'ta birlikte çalışmaktan çok keyif aldığım Neal Moritz ile bazı telefon görüşmelerimiz oldu." diyerek filmle ilgili bazı çalışmalar yapıldığını vurgulamıştı. 

  "Face/Off", büyük bir terör eylemini engelleyebilmek için, oğlunu öldüren suç dehasının yerine geçen bir FBI ajanının hikayesini anlatıyordu. John Travolta'nın canlandırdığı ajan, yüz nakli ile Nicolas Cage'in canlandırdığı suç dehasının yerini alırken, ajanın yüzü de teröriste transfer edilir. Ancak, artık FBI ajanının yüzüne sahip olan teröristin uyanmasıyla bütün plan çıkmaza sürüklenir...

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Back to Top