Hesabım
  Netflix CEO'su Reklamlı Abonelik Sistemine Geçeceklerini Doğruladı
  Yazar: Özden Sevgi Diler — 23 Haz 2022 - 16:08

  Netflix CEO'su Ted Sarandos, daha düşük ücretli ve reklam destekli bir abonelik planı sunmayı planladıklarını doğruladı.

  Cannes Lions reklam festivalinde konuşan Netflix CEO'su Ted Sarandos, şirketin daha düşük abonelik maliyetiyle reklam destekli bir katman sunma planları olduğunu doğruladı. Böylece uzun zamandır konuşulan reklamlı Netflix tartışmaları ve söylentileri resmi olarak onaylanmış oldu.

  Sarandos, "Netflix benim için çok pahalı ve reklam umurumda değil" diyen büyük bir müşteri segmentini masadan kaldırdık" dedi. "Bir reklam katmanı ekliyoruz; bugün bildiğiniz gibi Netflix'e reklam eklemiyoruz. 'Hey, daha düşük bir fiyat istiyorum ve reklam izleyeceğim' diyen kişiler için bir reklam katmanı ekliyoruz." ifadelerinde bulundu.

  Netflix'in reklamlı ve daha ucuz bir abonelik planı sunmasının, tüketicilere pazarda daha fazla seçenek ve esneklik sağlayacağı aşikar. Bu hareket, aynı zamanda, televizyon reklamcılığı tarihinde tartışmasız en büyük reklam envanteri akışını yaratırken, benzeri görülmemiş miktarlarda yeni envanterin kilidini açarak reklamverenler için bir nimet olarak değerlendiriliyor. Bir reklam modelini benimsemek, tamamen yeni bir gelir akışı sağladığı için nihayetinde abonelik sayıları giderek düşen Netflix için yeni bir kazanç olacak.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top