Hesabım
  Özge Borak'lı Biyografi Filmi "Leyla Hanım"dan İlk Fragman
  Yazar: Özden Sevgi Diler — 1 Tem 2022 - 14:00

  Film, Türkiye’nin tek dereceli seçim sistemiyle seçilen ilk kadın belediye başkanı olan Leyla Atakan'ın hayatını anlatıyor.

  Türkiye’nin tek dereceli seçim sistemiyle seçilen ilk kadın belediye başkanı unvanına sahip, Cumhuriyetin sembol kadınlarından biri olarak tarihte iz bırakan Leyla Atakan’ın yaşamını konu alan "Leyla Hanım" filminden ilk fragman paylaşıldı. 

  Tarihi filmde Leyla Atakan’ı ünlü oyuncu Özge Borak canlandırırken; Beyti Engin, Serhan Arslan, Bekir Aksoy, Devrim Nas, Anıl Taşezen, Barış Kıralioğlu, Belma CanciğerAylin Aras ve maNga’nın solisti Ferman Akgül gibi değerli birçok sanatçı filmin oyuncu kadrosunda yer alıyor.

  Senaristliğini ve yönetmenliğini İlke İşisağ’ın, idari yapımcılığını Koral Altın’ın, senaryo danışmanlığını Gani Müjde’nin ve yapımcılığını İzmit Belediyesi’nin üstlendiği Leyla Hanım filminin İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in önderliğinde organize edilecek özel bir gösterim ile izleyici karşısına çıkacak. Filmin müzikleri ise usta sanatçı Demir Demirkan’a ait.

  Seçimlerdeki başarısıyla Türkiye’de doğrudan seçilen ilk kadın belediye başkanı olarak 1968 yılında İzmit Belediye Başkanı olarak göreve başlayan ve 11 Şubat 1971 tarihinde geçirdiği trafik kazasında üç meclis üyesi yol arkadaşı ile birlikte hayatını kaybeden Leyla Atakan’ın hayatının derinliklerine odaklanan dökü-drama türünde film ile ilgili heyecanlı bekleyiş sürüyor.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top