Hesabım
  GentleMinions: Amerikalı Gençlerin Yeni "Minyonlar" Akımı Sinema Salonlarını Zora Soktu
  Yazar: Özden Sevgi Diler — 5 Tem 2022 - 10:06

  Onlarca gencin bir araya gelip takım elbiseleriyle "Minyonlar 2: Gru'nun Yükselişi"ni izlemeye gitmeleri son dönemin en popüler TikTok trendlerinden biri...

  Son günlerin en trend TikTok akımlarından birisi, Amerika'daki sinema salonlarını "Minyonlar 2: Gru'nun Yükselişi" filmini izlemeye akın eden son derece şık giyimli genç erkeklerle doldurdu. Kendilerine "GentleMinions" diyen gençlerin kalabalık gruplar halinde sinema salonlarına gitmelerini, buluşmalarını, bilet kuyruğunda beklemelerini ve salonda filmi izlerken verdikleri tepkileri TikTok'ta yayınlamalarıyla akım giderek büyüdü. Fakat sinema salonu sahipleri bu durumdan memnun değil. 

  Gençler film sırasında çıkardıkları gürültüler, alkışlamalar, tezahüratlar nedeniyle diğer seyircilere rahatsılık vermeye başlayınca sinema salonu işletmecileri ve GentleMinions'tan rahatsız olan seyirciler karşı karşıya geldi. Independent'a konuşan bir salon işletmecisi, film gösterimi sırasında yaşanan "çılgınlık" nedeniyle tek bir gün içinde 1300 dolar değerinde bilet iadesi yapmak zorunda kaldığını açıkladı. 

  Film gösterimleri sırasında gençlerin perdeye muz fırlatması, salonda gezinmesi gibi olayların yaşandığı da kaydedildi. Bazı salon sahipleri yaşanan rahatsızlıktan dolayı, takım elbiseli gençleri gördüklerinde eğer haklarında tek bir şikayet gelirse salondan atılacakları konusunda uyarmakla yetinirken, bazı salonlar resmi kıyafetli izleyici gruplarının filme alınmayacağını duyurdular.

  Son zamanlarda #GentleMinions trendinden kaynaklanan rahatsızlıklar nedeniyle, resmi kıyafetli herhangi bir misafir grubunun "Minyonlar 2: Gru'nun Yükselişi" gösterimlerine girişine izin verilmeyecektir.

  2010 yılında "Çılgın Hırsız" filmiyle hayatlarımıza girmelerinden bu yana minyonlar, popüler kültürün vazgeçilmez bir öğesi oldular. "GentleMinion" kavramı, Minyonlar filminin resmi TikTok hesabı tarafından üretildi fakat trendin kaynağı tam olarak bilinmiyor. Bir çocuk filmine resmi kıyafetle katılma saçmalığına dayanan mizah, Gru'nun siyah takım elbisesine referans olarak da kullanılıyor. 

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top