Hesabım
  2022'nin İlk Yarısında Türkiye'de En Çok İzlenen 15 Film
  Yazar: Özden Sevgi Diler — 6 Tem 2022 - 12:02

  Yılın ilk altı ayında en çok hangi filmler izlendi?

  2022 yılının şu ana kadar en çok izlenen filmlerine birlikte bakmaya ne dersiniz? Yılın ikinci yarısına giriş yaptığımız bu günlerde önümüzdeki vizyon takvimine ve heyecanla beklediğimiz filmlere odaklanmış olabiliriz. Fakat, bir an durup geriye bakmaya davet ediyoruz sizi... 

  2021'in sonlarında vizyona giren "Spider-Man: No Way Home" gişede büyük bir rüzgar estirmiş ve yıla bu filmin etkisiyle başlamıştık. Hemen 1 Ocak'ta vizyona giren "Kesişme: İyi ki Varsın Eren" filmi seyircileri sinema salonlarına çekmeye devam etti. 

  Yerli gişedeki asıl yükseliş ise Mart ayında vizyona giren "Bergen" ile oldu. Toplam izleyici sayısı 5 milyon kişinin üzerine çıkan film, tüm zamanların en çok izlenen filmleri listesinde de 8. sıraya yerleşti. Mart'ın başında, "Bergen" ile aynı anda vizyona giren "The Batman" de sinema salonlarını oldukça hareketlendirdi ve 1 milyonu aşan seyirci sayısıyla tüm zamanların en çok izlenen solo Batman filmi oldu. 

  Nisan'da "Kirpi Sonic 2" ve "Fantastik Canavarlar: Dumbledore'un Sırları" gişede başı çekerken, Mayıs başında vizyona giren "Doktor Strange: Çoklu Evren Çılgınlığında" 1.5 milyon seyirciye ulaşmayı başardı. Yılın en çok izlenen yabancı filmi olan "Doktor Strange 2", tüm zamanların en çok izlenen yabancı filmleri arasında da 14. sıraya yerleşti.

  Diğer aylara göre seyirci sayısının çok düşük olduğu Haziran ayında ise gişenin bir numarası "Jurassic World: Hakimiyet" oldu. Genele baktığımızda sinema salonlarına en çok seyircinin Mart ayında gittiğini ve Nisan ayı itibariyle düşüşün başladığını söyleyebiliriz. 

  İşte yılın en çok izlenen 15 filmi...

  Kaynak: Box Office Türkiye

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top