Hesabım
  "Top Gun: Maverick", "Titanic"in Rekorunu Kırdı!

  "Top Gun: Maverick" vizyon yolculuğuna rekorlarla devam ediyor...

  Mayıs ayının son haftasında vizyona giren Tom Cruise başrollü "Top Gun: Maverick" vizyon yolculuğuna halen başarıyla devam ediyor. 

  Tony Scott imzalı orijinal "Top Gun"dan 36 yıl sonra gelen devam filmi, Tom Cruise'un uzun kariyerinde . Maverick" 100 milyon doların üstünde açılış hasılatı elde eden ilk film olmuştu. Joseph Kosinski'nin yönettiği "Top Gun: Maverick" ABD'de Anma Günü'nde vizyona girmiş, bu federal tatil gününü de kapsayan ilk dört günde 156 milyon dolar hasılat elde ederek, "Karayip Korsanları: Dünyanın Sonu" filminin 2007 yılından beri elinde tuttuğu Anma Günü rekorunu da kırmıştı.

  Vizyondaki ilk bir ayını tamamlarken, dünya çapındaki hasılatı 1 milyar dolar sınırını geçen film şimdilik 2022'nin en çok kazanan filmleri listesinde ilk sırada yer alıyor. "Top Gun: Maverick"in yeni rekoru ise ABD gişesinde gerçekleşti.

  Film, tüm zamanların en ikonik ve en çok kazanan filmlerinden biri olan 1997 tarihli "Titanik"in toplam hasılatını geçerek, Paramount Pictures'ın Kuzey Amerika gişesinde (ABD ve Kanada) en çok kazanan filmi oldu. Toplam 600.7 milyon dolarlık kazancıyla "Titanik" tam 25 yıldır, Paramount'ın en başarılı filmiydi fakat artık bu unvan da 601.9 milyon dolar ile "Top Gun: Maverick"in elinde!

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top