Hesabım
  James Franco Yeni Filminde Fidel Castro Olacak
  Yazar: Özden Sevgi Diler — 5 Ağu 2022 - 10:37

  Franco, "Alina of Cuba" adlı bağımsız filmde Fidel Castro'ya hayat verecek.

  "127 Saat", "In Dubious Battle", "Spider-Man" gibi filmlerle tanınan oyuncu ve yönetmen James Franco, yeni filminde Küba Devriminin lideri Fidel Castro'ya hayat verecek. 

  "Alina of Cuba" adlı film, Fidel Castro'nun kızı Alina Fernandez'e odaklanacak. Filmde Alina karakterine Ana Villafañe hayat verecek. Ayırca Mia Maestro da Alina'nın annesi, Küba sosyetesinden Natalia Revuelta olarak oyuncu kadrosuna katıldı. 

  Castro'nun gayrımeşru kızı Alina Fernandez, kendi hayatını anlatacak olan filmin biyografik ve yaratıcı danışmanlığını yapıyor. James Franco'nun Fidel Castro'yu canlandıracak olması da Fernandez tarafından onaylandı. Miguel Bardem tarafından yönetilecek olan filmin senaryosu Jose Rivera ve Nilo Cruz tarafından kaleme alındı. Çekimler önümüzdeki hafta, Kolombiya'da başlayacak. 

  Franco'nun filme dahil olması, oyuncunun İngiliz yönetmen Billie August'un savaş sonrası draması "Me, You"da oynayacağını açıklamasından yaklaşık bir ay sonra geldi. Bu filmler, 2019 yılındaki cinsel istismar davalarının ardından setlerden bir süre uzak kalan Franco'nun geri dönüşünü gösteriyor.

  Franco'dan oyunculuk dersi alan kadınların, cinsel olarak sömürüldükleri iddiasıyla açtığı dava geçtiğimiz yıl sonuçlandı. Franco'nun avukatları iddiaları "yanlış ve kışkırtıcı, yasal olarak temelsiz" savunmasıyla reddetmiş olsa da uzlaşamak için 2.235.000 dolar ödemeyi kabul ettiler. 

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top