Hesabım
  Pac-Man Filmi İçin Çalışmalar Başladı
  Yazar: Özden Sevgi Diler — 9 Ağu 2022 - 15:30

  En bilinen video oyunlarından biri olan Pac-Man'in live-action filmi geliyor.

  Video oyunlarından uyarlanan filmlere bir yenisi daha ekleniyor. 1980'lerin ikonik atari oyunu "Pac-Man"in live-action film uyarlaması için Bandai Namco Entertainment ve Wayfarer Studios'ta çalışmalara başlandı. 

  İlk olarak 1980'de ABD'de tanıtılan ve orijinal olarak Japonya'da Puck Man olarak adlandırılan Pac-Man, madeni parayla çalışan bir oyundu. Daha sonra farklı platformlarda varlığını sürdürerek tüm zamanların en iyi bilinen oyunlarından biri haline gelen Pac-Man oyununda, renkli hayaletler tarafından takip edilen Pac-Man giderek zorlaşan labirentlerde küçük topçukları yiyor. 

  Pac-Man filmi, Justin Baldoni, Manu Gargi, Tim Kwok ve Andrew Calof ile birlikte yapımcılık yapacak olan Lightbeam Entertainment'tan Chuck Williams'ın orijinal fikrine dayanacak. Chuck Williams, yine bir video oyunundan uyarlanan "Kirpi Sonic" (Sonic the Hedgehog) filminin yardımcı yapımcılığını üstlenmişti. 

  Pac-Man, oyununu düşündüğümüzde dört renkli hayaletten kaçan Pac-Man'i izleyeceğimizi tahmin ediyoruz ancak böylesi bir oyun beyaz perdeye uyarlanmak için yeterli materyali içermiyor. Dolayısıyla live-action Pac-Man uyarlamasının konusunun ne olacağı, ortaya nasıl bir film çıkacağı merakla bekleniyor...

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top