Hesabım
  Stephen King'in "Düzenleyiciler" Kitabı Film Oluyor
  Yazar: Özden Sevgi Diler — 11 Ağu 2022 - 16:12

  Stephen King kitaplarından uyarlanan filmlere bir yenisi daha eklenecek.

  Stephen King'in çok satan romanı "The Regulators" (Düzenleyiciler), yakında beyaz perdeye geliyor. Bohemia Group kitabın uyarlama haklarını satın aldı. şu anda geliştirme aşamasında olan filmin senaryosunu George Cowan kaleme alacak.

  Bohemia Group CEO'su Susan Ferris, Deadline'a verdiği röportajda Stephen King ve ekibiyle çalışmaktan büyük bir heyecan duyduklarını dile getirdi ve "Romanın temaları ve karakterleri çok güçlü bir şekilde yankılanıyor ve inanılmaz bir film yapmayı dört gözle bekliyoruz." ifadelerinde bulundu. 

  Stephen King'in "Richard Bachman" mahlasıyla yazdığı ve ilk olarak 1996 yılında yayınlanan "Regulators" gerçeküstü olayları kısa sürede değişen mekân ve zamana yayarak anlatan ürpertici bir gerilim romanı. Hikaye, küçük bir kasabanın, bir gün gelen minibüslerden af tüfekli insanların çıkıp herkesi öldürmeye çalışmasıyla karşılaştığı teröre odaklanıyor. Kasabanın üstüne kabus gibi çöken bu terör eylemlerinin beyni, ebeveynleri öldürülern genç bir çocuğun vücudunu ele geçiren kötü bir yaratıktır.

  Filmin, kitabın konusunu ne kadar yakından takip edeceği bilinmiyor, ancak Stephen King hayranları için, sevilen yazarın bir eserini daha beyaz perdede görecek olmak heyecan verici. Henüz proje geliştirme aşamasında olan filmle ilgili diğer detaylar bilinmiyor. 

  Stephen King'in on olarak "Firestarter" (Tepki) kitabı sinemaya uyarlanmış ancak Zac Efron ve Ryan Kiera Armstrong başrollü film ortalama yorumlar almıştı. Gerilim ve korku romanları denince akla gelen yazarın kitaplarından uyarlanan eserler arasında "Shining", "Carrie", "It" gibi klasikler bulunuyor.

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top