Hesabım
  "Yanlış Anlama 2" Sinemalarda!
  Yazar: Özden Sevgi Diler — 30 Eyl 2022 - 09:12

  Merakla beklenen "Yanlış Anlama 2" sinema salonlarındaki yerini aldı.

  Merakla beklenen komedi filmi "Yanlış Anlama 2" nihayet izleyicilerle buluşuyor.  Azerbaycan'da gişe rekorları kıran 2017 tarihli "Yanlış Anlama" filminin devam halkası "Yanlış Anlama 2" bugünden itibaren sinema salonlarında izleyicileri bekliyor. 

  Azerbaycan Türkçesi ile Türkçe arasında yaşanan yanlış anlaşılmaları konu alan filmin yönetmen koltuğunda Aykut Taşkın oturuyor. "Yanlış Anlama 2"de başrolleri Cemal Hünal ve Gülşen Hüseynli paylaşıyor. Filmde ayrıca usta oyuncu Yılmaz Gruda'nın yanı sıra M. Fatih Özkan ve Azerbaycan’nın ünlü isimleri İslam Mehreliyev ile Elcan Rasulov rol alıyorlar. 

  Filmin konusu kısaca şöyle: Ününe fazlasıyla düşkün bir şef olan Ceyhun, onu çocuk yaşta yanına alıp bildiklerini öğreten Ahmet Usta ve arkadaşı Fazıl, her şeye yeniden başlamak için Bakü’ye giderler. Azerbaycan’ın en eski restoranında annesinin mirasını devam ettiren Aydan Şef, Ahmet Usta’nın yardımıyla annesinin tarifini bulmaya çalışırken; Ceyhun Şef, Azerbaycan’ın geleneksel lezzetlerini keşfederek yepyeni bir aşçılık yolculuğuna çıkar. İstanbul’un en çok like alan restoranından, Bakü’nün ara sokaklarındaki eski bir restorana uzanan bu hikayede, izleyicileri bol bol kahkaha ve aşk bekliyor.

  "Yanlış Anlama 2"nin yapımcılığını, sektöre ilk adımını atan JB Films üstleniyor. Yaptıkları yatırımla ilerleyen dönemlerde de sinema sektörüne bir çok film kazandıracak olan JB Films'in ortaklarından olan Fırat Özdemir’in Türkiye ve yurtdışında, inşaat sektöründe yatırımları mevcut. Firmanın diğer ortağı olan Levent Cengizhan ise daha önce bir çok filmin, dizinin ve tiyatro oyununun yapımcılığını üstlenmiş sektörden biri. İkili, ilk filmleri olan “Yanlış Anlama 2” için de oldukça heyecanlılar. 

  facebook Tweet
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top