Hesabım
  59. Antalya Altın Portakal Film Festivali Başladı!
  2 Eki 2022 - 00:56

  59. Antalya Altın Portakal Film Festivali, açılış töreniyle kapılarını açtı

  Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde ve Kültür Turizm Bakanlığı'nın katkılarıyla bu yıl 59. kez düzenlenen 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali, bu akşam yapılan açılış töreni ile resmen başladı. Oyuncu Nefise Karatay ve yazar Yekta Kopan'ın sunumuyla Antalya Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen törende Onur Ödülleri" ve "Yaşam Boyu Başarı Ödülü" sahiplerine takdim edildi. 

  Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in katılım ve konuşmalarıyla başlayan törende Altın Portakal'da ,1974'te "Bedrana" filmiyle "En İyi Kadın Oyuncu Ödülü"nü kazanan Perihan Savaş ile 1999'da "Gemide" ve 2006'da "Takva" filmleriyle "En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nü alan Erkan Can'a "Onur Ödülü", Zerrin Tekindor'a ise "Yaşam Boyu Başarı Ödülü" verildi.

  Bu yıl ilk kez düzenlenen Edebiyat Uyarlaması Senaryo Yarışması’nda 40 bin liralık "Jüri Özel Ödülü"nü "Yalnızlar" isimli senaryo ile Elif Refiğ ve Murat Mahmutyazıcıoğlu alırken, 80 bin lira değerindeki "En İyi Senaryo Ödülü"nün sahibi ise "Gölgeler Çekildiğinde" senaryosu ile Burcu Aykar'ın oldu. Tören, Mustafa Sandal'ın konseri ile sona erdi.

  Jüri başkanlığını Yeşim Ustaoğlu’nun üstlendiği, diğer jüri üyeleri Ahmet Mümtaz Taylan,  Azra Deniz Okyay, Harun Tekin, Haydar Ergülen, Nurgül Yeşilçay ve Uğur İçbak olduğu Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nın ilk iki filminin gösterimi yarın gerçekleştirilecek.

  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top