Hesabım
  İrem Helvacıoğlu ve Kerem Bürsin’in Rol Aldığı “Eflâtun” Filmi Boğaziçi Film Festivali'nde!

  Eflâtun filmi dünya prömiyerini 21-28 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek Boğaziçi Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması bölümünde yapacak!

  Başrollerinde İrem Helvacıoğlu ve Kerem Bürsin’in yer aldığı Eflâtun filmi, dünya prömiyerini 21-28 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 10. Boğaziçi Film Festivali Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması bölümünde yapacak.

  Boğaziçi Film Festivali Bosphorus Film Lab’ten CGV Mars Dağıtım Ödülü ve Kültür Bakanlığı'ndan yapım desteği alan filmin çekimleri pandemi öncesinde tamamlandı. Çekimler için plato yerine, doğal mekanların tercih edildiği filmin yönetmen ve senaristliğini Cüneyt Karakuş üstleniyor.

  İki yıl süren post prodüksiyon sürecinde titiz bir çalışma yürüten Cüneyt Karakuş VFX, 2D çizimler, 3D çizimler, özel ses efektleri, reel görüntüler ve animasyonları bir arada kullanarak görme engelli bireylerin dünyayı algılayış biçimini somutlaştırmayı amaçlıyor. Uzun yıllar engellilik üzerine çalışan ve fotoğraf sergileri açan yönetmenin, görme engelli bir karakterin gözünden portreler çizdiği Eflâtun, aynı zamanda yönetmenin ilk uzun metraj filmi.

  Filmde ünlü oyuncular Kerem Bürsin ve İrem Helvacıoğlu rol alıyor. Bürsin filmde Oflaz karakterine hayat verirken; Helvacığlu da Eflatun karakterini canlandırıyor. Filmin kadrosunda ayrıca Nazan Diper, Melisa Akman, Erman Okay, Semiha Bezek, Haydar Köyel, Nagihan Gürkan ve Yıldız Kültür yer alıyor.

  Eflâtun, beş yaşındayken görme yetisini kaybeden, bu süreçte babasının öğrettiği ses ve gölge oyunları ile ekolokasyon yöntemini kullanarak hayata tutunan genç bir kadın ile sesine aşık olduğu bir adamın hikayesini anlatıyor. 

  facebook Tweet
  Benzer Haberler
  Öneriler
  Yorumlar
  Yorumları göster
  Back to Top